Bizness, Finanses

Latvija skaitļos. Laukos izdzīvo lielākie

Avots: Centrālā statistikas pārvalde

Latvijas lauku saimniecības kļūst arvien lielākas, palielinās vidējais dzīvnieku skaits un apsaimniekotās zemes platība, liecina lauku saimniecību apsekojuma rezultāti. Piemēram, 2010. gadā vienā saimniecībā bija vidēji 11 liellopi, no tiem sešas slaucamās govis, bet tagad attiecīgie skaitļi ir 18 un 9. Vidējais audzēto cūku skaits šajā laikā audzis no 21 uz 52. Savukārt vidējais lauku saimniecības lielums sasniedzis 27,5 hektārus. Lauksaimniecības koncentrācija spēcīgāko zemnieku rokās nozīmē, ka lauku saimniecību skaits kopš 2010. gada sarucis par 13,5 tūkstošiem.

6 Komentāri

 1. Un par to vajadzētu priecāties?!
  Teritoriju par valsti var saukt tikai tad, ja to apdzīvo noteiktas tautības, kultūras un dzīvesziņas noteikts daudzums iedzīvotāju. Vai lielsaimnieku hegemonija/diktatūra Latvijas valstij ilgtermiņā dod kādu labumu?
  Vai arī tas ir tikai atsevišķu dažu indivīdu iedzīvošanās veids?

 2. Nesaprotu, par ko Kasparāns tā priecājas, cenšoties izdabāt Dūklava un ZM lauku politikai, kuras rezultatā lauki kļūst arvien tukšāki no cilvēkiem. Lielu saimniecību veidošana ir pretrunā ar ES politiku ,tikai mūsējie kā medņu gaiļi, neko ne dzird, ne redz, un dzied savu dziesmu. Laukus ir uzurpējušas atsevišķas lielsaimnieku grupas, lai pievāktu lauvas tiesu no ES subsīdiju un fondu naudas, tāpēc ap 300 tūkst. ha stāv neizmantoti. Šie ierēdņi un žurnālisti nav spējīgi saprast, ka subsīdiju mehānisms ES ir domāts, lai arī mazie varētu laukos izdzīvot un tur saglabātos cilvēki. Bet pie mums, kā padomju laikos, pirmajā vietā ir vienīgi hektāru skaits un saražotās tonnas.

 3. šāda dezinformācija tiek apzināti izplatīta.
  Lielās saimniecūibas dzīvo uz citu apkārtējo un dabas resursu noplicināšanas , rēķina, Izdara spiedienu uz budžētu . Ražo saucamo aizstā’jēj surogāt pārtiku.

  1. Lielās saimniecības ir enerģētiskie vampīri. Līdzīgi elektrības ražotājiem.
   Produkcijas saražōsanai patērē lielāku enerģijas daudzumu par saražoto butaforisko produkciju.
   Tas ir panākts pielietojot koloniālo saimniekošanas stilu un ebreju aritmētikas nekorektas aprēķinu metodikas.

  2. Kāda problema jums iet un saimniekot ar dažiem hektariem zemes? Audzejot darzeņus un vistas un augļus ar to arī var izdzivot un nopelnit. Bet kaut kā cilveki paši izveles vieglaku celu iet un nemaz necenšas palikt laukos.

Pievienot komentāru