Laukos
Piensaimniecība

Labāk vienreiz redzēt nekā simtreiz dzirdēt. Latvijas lopkopji iepazīst Lietuvas kolēģu praksi0

Viena no lielākajām lauksaimniecības produktu pārstādes kompānijām Baltijā, dzīvnieku barības ražotāja “Kauno grūdai” augusta vidū vēra durvis 14 Latvijas lielāko zemnieku saimniecību pārstāvjiem, lai iepazīstinātu ar pilnu ražošanas ciklu un uzņēmuma produktu klāstu. Tāpat lauksaimniekiem bija iespēja viesoties vienā no lielākajām zemnieku saimniecībām Biržu rajonā.

“Pirmo reizi Lietuvas uzņēmumā viesojas tik plaša latviešu lopkopju delegācija, kas apliecina teicienu “labāk ir vienreiz redzēt nevis simt reizes dzirdēt”. Lopkopji redzēja, ka esam mūsdienīgs uzņēmums, aprīkots ar modernākajām tehnoloģijām, kas minimāli izslēdz cilvēciskā faktora klātbūtni ražošanas procesā, garantējot nemainīgi augstu produkcijas kvalitāti. Viesi varēja iepazīt pilnu ražošanas ciklu,” stāsta Kauno grūdai” liellopu nodaļas vadītājRīts Kretavičs.

Savukārt saimniecības “Upītes” saimniece Agita Judze, kuras pārziņā ir 75 slaucamas govis, pēc viesošanās “Kauno grūdai” atzina, ka brauciens bija noderīgs un interesants. “”Upītēs” jau vairākus gadus izmantojam lietuviešu ražoto miltu, graudu maisījumus, lietojam barības piedevas, minerālbarību, ir arī mēģināta skābētā kukurūza,” saka saimniece.

Piena lopkopības SIA “Kalna Oši” fermas vadītāja Inese Mitrēvica, kura rūpējas par 1500 lopiem (no tiem 1100 ir slaucamās govis, pārējie – jaunlopi), atzīst, ka lieti noderot “Kauno grūdai” sausais piens teliņiem, kaļķis, sāls u.c. produkcija. Fermā apsverot paplašināt iepirkto produktu klāstu ar lietuviešu ražoto soju, rapsi.

SIA “KG Latvija” direktore Kristīne Lārmane pēc viesošanās uzņēmumā secina, ka šādas klātienes tikšanās ir ļoti vērtīgas gan klientiem, kuri tuvāk iepazīst ražošanas procesu un var gūt arī pieredzi no citiem kolēģiem, gan arī produkcijas tirgotājam, tādējādi gūstot atgriezenisko saiti no klientiem.

AS “KG Group” veido AS “Kauno Grūdai”, Lietuvas lielākās putnu fabrikas AS “Kaišiadoriu paukštynas” un AS “Vilniaus paukštynas”, kā arī meitasuzņēmumi Latvijā, Igaunijā, Baltkrievijā. Pērn “KG Group” kopējais apgrozījums sasniedza 441,2 miljonus eiro. Šobrīd produkcija tiek eksportēta uz daudzām Eiropas un Skandināvijas valstīm, kā arī uz Taizemi, Filipīnām, Singapūru, Izraēlu, Amerikas Savienotajām Valstīm, Apvienotajiem Arābu Emirātiem.

LA.lv