Laukos
Graudkopība

“Lāči”: Maizes ražotājiem šis gads nebūs vieglāks par iepriekšējo0


Normunds Skauģis.
Normunds Skauģis.
Foto – LETA

Latvijas maizes ražotājiem šis gads lielās konkurences cīņas dēļ varētu būt smags, un, visticamāk, nebūs vieglāks kā iepriekšējais, kad bija augsta konkurence un pieaugošs darbaspēka trūkums, prognozēja SIA “Lāči” vadītājs un īpašnieks Normunds Skauģis.

“Tāpat kā iepriekšējais, arī 2019.gads Latvijas maizes ražotājiem būs smags, jo konkurences cīņa ir liela. Maizniekiem iepriekšējais gads bija nelabvēlīgs, jo pieauga izmaksas, tostarp miltu cenas un darbaspēka izmaksas. Šis gads nebūs vieglāks,” sacīja Skauģis.

Viņš teica, ka maizes cenas kopumā Latvijas tirgū miltu cenu kāpuma dēļ pagājušajā gadā nedaudz pieauga, taču patlaban nav paredzams kāpums. Arī “Lāči” savas ražotās maizes cenas šogad, vērtējot šā brīža situāciju, saglabās esošajā līmenī. Taču daudz kas būs atkarīgs no tā, kāda būs šā gada graudu raža. “Centīsimies strādāt un izturēt ar tām cenām, kas ir,” teica Skauģis.

Viņš prognozēja, ka konkurence šogad saglabāsies tikpat sīva kā pērn, bet darba roku nepietiekamība šogad kļūs vēl akūtāka problēma. Lai šo problēmu risinātu, pēc Skauģa teiktā, Latvijā būtu jāņem vērā veco Eiropas valstu pieredze, kurām ekonomisko izaugsmi un attīstās iespēja nodrošināja darbaspēka imports. “Darba spēka ievešana nodrošināja šim valstīm papildu apgrozījumu, papildu līdzekļus, tajā pašā laikā vietējais darbaspēks nesaņēma mazākas algas, bet pelnīja vairāk, kāpjot pa amata kāpnēm. Vietējam darbaspēkam vienmēr būs priekšrocība salīdzinājumā ar ievesto darbaspēku,” sprieda Skauģis.

Skauģis pieļāva, ka maizes realizācijas apmēri šogad Latvijā kopumā nekritīsies salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. “Maizes tirgus ir nostabilizējies un kritums tajā varētu būt tikai tad, ja samazināsies iedzīvotāju skaits. Citādāk nav aspektu, lai maizes tirgus būtiski mainītos,” viņš sprieda.

Saskaņā ar informāciju “Firmas.lv” 2017.gadā “Lāči” strādāja ar 8,14 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 9,5% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa samazinājās par 20,7% – līdz 132 601 eiro.

“Lāči” dibināti 1995.gadā Babītes pagastā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 961 860 eiro. “Lāči” pilnībā pieder Normundam Skauģim. “Lāču ceptuvei” pieder 17 veikali Rīgā un Latvijas reģionos.

LA.lv