Laukos

“Lāči” pērn strādāja ar apgrozījuma kāpumu un peļņas kritumu0


Maizes ceptuves “Lāči” saimnieks un galvenais maizniekmeistars Normunds Skauģis.
Maizes ceptuves “Lāči” saimnieks un galvenais maizniekmeistars Normunds Skauģis.
Foto: LETA

Maizes un konditorejas izstrādājumu ražotājs “Lāči” pagājušajā gadā strādāja ar 8,14 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 9,5% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa samazinājās par 20,7% – līdz 132 601 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

“Aizvadītajā gadā ļoti raženi strādājām, cīnījāmies ar vējdzirnavām – krītošu vai lēzenu maizes tirgu, kas neļāva mums sasniegt visus iecerētos mērķus. Cītīgi strādājām pie jauniem projektiem un produktiem,” komentējot aizvadītā gada rezultātus, sacīja maizes ceptuves “Lāči” vadītājs un īpašnieks Normunds Skauģis.

Viņš teica, ka “Lāču” finanšu rezultāti pērn būtu bijuši labāki, ja nebūtu radušās papildus loģistikas un transporta izmaksas. Tāpat pērn kāpa cenas atsevišķām izejvielām, piemēram, malkai. Pieauga arī darbaspēka izmaksas.

“Lāči” vadītājs sacīja, ka aizvadītajā gadā maizes ceptuve realizēja investīciju projektus, tostarp sakārtoja apkures sistēmu un investēja ventilācijā, ledusskapjos un tehnoloģiskajās iekārtās, kas ir nepieciešamas saimnieciskajai darbībai.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka pagājušajā gadā “Lāči” turpināja attīstīties, aktīvi piedalījās Eiropas Savienības (ES) atbalsta projektos, atjaunoja ēkas un infrastruktūru, iegādājās jaunus pamatlīdzekļus, strādāja pie jaunu klientu piesaistes un jaunu eksporta tirgu apgūšanas, kā arī pārdošanas cenu koriģēšanas, lai atgrieztos uz straujākas izaugsmes ceļa. Maizes ceptuve aktīvi strādāja pie jaunu, kvalitatīvu produktu izstrādes, kā arī izslēdza no sortimenta “neejošās” jeb peļņu nenesošās preces.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka uzņēmums 2016.gadā strādāja ar 7,432 miljonu eiro apgrozījumu un 167 198 eiro peļņu.

“Lāču” ceptuvei pieder 16 veikali Rīgā un Latvijas reģionos. Uzņēmumā pēc īpašām receptēm cep ap 20 veidu maizi, 17 veidu tortes, kūkas, cepumus, kliņģerus, kā arī ražo septiņu veidu šokolādes konfektes un to izlases.

SIA “Lāči” dibināta 1995.gadā Babītes pagasta “Benūžu Skauģos”, pamatkapitāls ir 961 861 eiro, nodarbināto skaits pērn bija 292 darbinieki.

LA.lv