Laukos

“Lāči” uzvar strīdā ar Krievijas uzņēmumu par preču zīmes “Lāču ģimene” lietošanu0


Maizes ceptuves “Lāči” saimnieks un galvenais maizniekmeistars Normunds Skauģis.
Maizes ceptuves “Lāči” saimnieks un galvenais maizniekmeistars Normunds Skauģis.
Foto: LETA

Rūpnieciskā īpašuma apelācijas padome izskatījusi uzņēmuma – maizes ceptuves SIA “Lāči” iebildumu par Krievijas šokolādes fabrikas “Pobeda Vkusa” Ventspils filiāles SIA “Pobeda Confectionery” iesniegto preču zīmes “Lāču ģimene” reģistrēšanu 2017.gadā Latvijas Patentu valdē. Apelācijas padome, uzklausot abu pušu argumentāciju, lēma par labu SIA “Lāči”, noraidot otra uzņēmuma mēģinājumu darboties Latvijā līdzīgā segmentā ar iepriekšminēto preču zīmi.

Kā informē SIA “Lāči” pārstāvjis, uzņēmuma darbošanās ar “Lāču” vārdu Latvijā ir pierādāma jau 25 gadu garumā un preču zīme izmantota gan ražotāja, gan produkcijas nosaukumos. Tirdzniecības dati lielākajos veikalu tīklos, augstā atpazīstamība un publiski pieejamie izcilas reputācijas rādītāji ir neapšaubāms sabiedrības vērtējums un vienlaikus uzņēmuma kapitāls, kas veido arī zīmola vērtību, prestižu un unikalitāti.” Diemžēl tas neizslēdz arī iespēju citiem ražotājiem izmantot jau nostiprinātu tēlu, kas rada pozitīvas asociācijas, kaut vai lai izveidotu sasaisti ar savu produkciju tikai uz vārdiskas līdzības pamata vien,” norāda uzņēmuma īpašnieks Normunds Skauģis.

“Esmu gandarīts par šādu Apelācijas padomes lēmumu. Nav pieļaujams, ka augstas reputācijas zīmolu, kurā esam ieguldījuši lielu darbu, varētu izmantot citi uzņēmumi ātras peļņas gūšanai. ”Lāču” labais vārds un produkcijas kvalitāte Latvijas iedzīvotājiem ir lieliski zināma, tādēļ jārēķinās, ka vēl kāds ienācējs tirgū var mēģināt gūt no tā labumu. Uzskatu, ka Latvijas ražotājiem ir jābūt gataviem aizstāvēt savu vārdu, darbu un veiktos ieguldījumus un mēs to arī darīsim,” norādīja Skauģis.

Kā ziņots, “Pobeda Confectionery” ražotne Ventspils brīvostas teritorijā tika atklāta 2016. gada februārī. Izdevīgo muitas noteikumu dēļ produkcija sākotnēji tika sūtīta galvenokārt uz ASV tirgu, bet 70% produkcijas tiek realizēti Eiropas Savienības valstīs, kā arī Dienvidamerikā un Tuvajos Austrumos. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 3000 eiro. Uzņēmuma 90,2% pieder Kiprā reģistrētai kompānijai “Adellaar Holdings Limited”, bet pārējo kapitāldaļu īpašnieki ir Krievijas pilsoņi Vitālijs un Olga Muravjovi. “Pobeda Confectionery” apgrozījums pagājušajā gadā bija 2,71 miljons eiro, kas ir pieaugums 3,1 reizi salīdzinājumā ar 2016.gadu, zaudējumi samazinājās par 44,8% – līdz 687 601 eiro, liecina “Firmas.lv” dati.

Tāpat ziņots, ka SIA “Lāči” dibināta 1995.gadā Babītes pagastā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 961 860 eiro. “Lāči” pagājušajā gadā strādāja ar
8,140 miljonu eiro apgrozījumu salīdzinājumā ar 7,432 miljoniem iepriekšējā gadā, savukārt uzņēmuma peļņa bija 132 601 eiro salīdzinājumā ar 167 198 eiro peļņu 2016.gadā. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Normunds Skauģis.

LA.lv