Laukos
Mežsaimniecība

LAD: Interese par ES atbalstu jaunaudžu kopšanai šogad nemainīgi liela0

Foto: LVM

Mežsaimnieku interese par Eiropas Savienības (ES) atbalsta saņemšanu jaunaudžu retināšanai un neproduktīvu mežaudžu nomaiņai saglabājusies nemainīgi augsta, informēja Lauku atbalsta dienestā (LAD).

Saskaņā ar LAD sniegto informāciju, ir noslēgušies Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Lauku attīstības programmas (LAP) divi atbalsta pasākumi meža īpašniekiem – “Ieguldījumi meža ekosistēmu noturības un ekoloģiskās vērtības uzlabošanai” ar publisko finansējumu 2,015 miljoni eiro un “Meža ieaudzēšana” ar publisko finansējumu divi miljoni eiro.

Pasākumā “Ieguldījumi meža ekosistēmu noturības un ekoloģiskās vērtības uzlabošanai” pieteikti kopumā 1836 projekti par 2 511 702 eiro. “Ne visiem pietika finansējuma, jo mežsaimnieku interese par šo atbalsta pasākumu ir nemainīgi liela,” LAD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Kristīne Ilgaža.

Viņa piebilda, ka, pamatojoties uz pasākuma noteikumiem, LAD projektus rindo. Priekšroka tiek dota pieteikumiem ar lielāku punktu skaitu un mazāku koeficientu. Finansējuma robeža ir pie 60 punktiem.

Turpretī LAD operatīvā informācija par pieteiktajiem projektiem pasākumā “Meža ieaudzēšana” sliecina, ka saņemti 348 pieteikumi par 1 608 699 eiro pieteikto publisko finansējumu. Līdz ar to ne viss pieejamais finansējums tiks izmantots, jo projekti iesniegti par 391 301 eiro mazāk nekā bija piešķirts publiskais finansējums. Tā kā vēl notiek projektu izvērtēšana, ieteicams sagaidīt no LAD apstiprinošu lēmumu LAD Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā par to, ka projekts ir atbalstīts, teica Ilgaža.

Jau ziņots, ka mežsaimnieki no šā gada 1.marta līdz 5.aprīlim varēja pieteikties atbalsta saņemšanai mežu kopšanai apakšpasākumā “Ieguldījumi meža ekosistēmu noturības un ekoloģiskās vērtības uzlabošanai”. Atbalsts paredzēts jaunaudžu retināšanai un jaunaudžu retināšanai ar atzarošanu, neproduktīvu mežaudžu nomaiņai saskaņā ar normatīvajiem aktiem par koku ciršanu mežā, kā arī valdošās koku sugas nomaiņai baltalkšņa sugu mežaudzēs no 30 gadu vecuma vai blīgznas sugu mežaudzēs.

Savukārt no šā gada 19.aprīļa līdz 21.maijam varēja pieteikties atbalstam apakšpasākuma “Meža ieaudzēšana”. Šis atbalsts paredzēts meža ieaudzēšanas un kopšanas aktivitātēm, kā arī ieaugušas mežaudzes papildināšanai un kopša

LA.lv