Laukos
Politika

LAD: Lauksaimnieki platību maksājumiem piesakās vidēji aktīvi0

Foto: LAD

Lauksaimnieku pieteikšanās aktivitāte platību maksājumiem līdz šim vērtējama kā vidēja, ceturtdien žurnālistiem sacīja Lauku atbalsta dienesta (LAD) pārstāvis Indulis Āboliņš.

Viņš teica, ka līdz šim platību maksājumiem saņemti 4000 pieteikumu, bet kopumā provizoriski LAD šogad varētu saņemt 59 000 pieteikumu.

LAD pārstāvis arī uzsvēra, ka platību maksājumu iesniegumu pieņemšanas laikā dienests organizē klātienes konsultācijas pagastu centros, lai palīdzētu klientiem aizpildīt pieteikumus elektroniski.

Jau ziņots, ka pieteikšanās platību maksājumiem sākās 1..aprīlī un ilgs līdz 22.maijam. Arī pēc 22.maija – līdz 15.jūnijam varēs iesniegt pieteikumus atbalstam, taču tad jārēķinās ar 1% samazinājumu par katru nokavēto darbadienu.

Pieteikties platību maksājumiem var elektroniski Lauku atbalsta dienesta Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā.

Kopuomā pērn subsīdijās izmaksāts rekordliels finansējums – ap 600 miljoniem eiro un arī šogad lauksaimnieki var rēķināties ar līdzīgu atbalsta apjomu. Tiešmaksājumos zemnieki varētu saņemt apmēram par 25 miljoniem eiro vairāk nekā pērn, savukārt pārējos atbalsta veidos prognozējamās summas būšot līdzīgas.

LA.lv