Laukos
Politika

LAD līdz šim saņēmis 11 547 pieteikumus platību maksājumiem0


Lauku bloku precizēšanas iesniegumus par šo gadu varēs iesniegt līdz 1. aprīlim. Arī platību pieteikšanu var sākt pirms sējas.
Lauku bloku precizēšanas iesniegumus par šo gadu varēs iesniegt līdz 1. aprīlim. Arī platību pieteikšanu var sākt pirms sējas.
Foto – Edijs Pālens/LETA

Lauku atbalsta dienests (LAD) līdz piektdienas rītam bija saņēmis 11 547 pietiekumu platību maksājumiem, kas ir aptuveni par 1000 pieteikumiem vairāk nekā gadu iepriekš attiecīgā pieteikumu pieņemšanas laika posmā, informēja LAD Sabiedrisko attiecību daļā.

Vienlaikus dienestā norādīja – tā kā joprojām turpinās vasarāju sēja un iznīkušo ziemāju pārsēšana, prognozējams, ka pieteikumus intensīvāk sniegs tieši maija otrajā nedēļā. Pieteikšanās termiņš platību maksājumiem ir 22.maijs.

LAD mājaslapā izvietotā informācija liecina, ka platību maksājumu iesniegumu pieņemšanas laikā dienests organizē klātienes konsultācijas pagastu centros, lai palīdzētu klientiem aizpildīt pieteikumus elektroniski. Klientiem, kuriem nepieciešama palīdzība vai nav pieejams dators ar interneta pieslēgumu, iespēja iesniegt pieteikumus būs gan minēto konsultāciju laikā, gan arī apmeklējot LAD klientu apkalpošanas centrus.

Jau ziņots, ka saskaņā ar LAD pārstāvja Induļa Āboliņa pagājušajā nedēļā pausto platību maksājumiem provizoriski LAD šogad varētu saņemt 59 000 pieteikumu.

Tāpat ziņots, ka no 11.aprīļa līdz 22.maijam var pieteikties platību maksājumiem, iesniedzot Vienoto iesniegumu elektroniski LAD Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā (EPS). Pēdējā diena, kad atbalsta maksājumiem varēs pieteikties ar kavējuma sankciju, ir 15.jūnijs. Jāņem gan vērā, ka par katru nokavēto darba dienu atbalsta apmēram tiks piemērots 1% samazinājums.

LA.lv