Laukos
Politika

LAD līdz šim saņēmis 15 068 pieteikumus platību maksājumiem0

Foto – Pixabay

Lauku atbalsta dienests (LAD) līdz šim saņēmis 15 068 pieteikumus platību maksājumiem, bet vēl vairāk nekā 3000 pieteikumu gatavošana sākta, un tie kuru katru brīdi tiks iesniegti, informēja LAD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Kristīne Ilgaža.

“Ja salīdzina pa reģioniem, aktivitāte ir gana liela visos reģionos. Skaitliski visvairāk pieteikumu iesniegts Latgalē, jo tur arī ir vislielākais pieteicēju skaits – visvairāk klientu,” pastāstīja Ilgaža.

LAD mājaslapā izvietotā informācija liecina, ka platību maksājumu iesniegumu pieņemšanas laikā dienests organizē klātienes konsultācijas pagastu centros, lai palīdzētu klientiem aizpildīt pieteikumus elektroniski. Klientiem, kuriem nepieciešama palīdzība vai nav pieejams dators ar interneta pieslēgumu, iespēja iesniegt pieteikumus būs gan minēto konsultāciju laikā, gan arī apmeklējot LAD klientu apkalpošanas centrus.

Iepriekš LAD pārstāvis Indulis Āboliņš prognozēja, ka platību maksājumiem šogad LAD varētu saņemt apmēram 59 000 pieteikumu.

Tāpat ziņots, ka no 11.aprīļa līdz 22.maijam var pieteikties platību maksājumiem, iesniedzot Vienoto iesniegumu elektroniski LAD Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā (EPS). Pēdējā diena, kad atbalsta maksājumiem varēs pieteikties ar kavējuma sankciju, ir 15.jūnijs. Jāņem gan vērā, ka par katru nokavēto darba dienu atbalsta apmēram tiks piemērots 1% samazinājums.

LA.lv