Laukos
Tehnika

Lai būtu droši. Ungāriem – jauna oriģināla sistēmu graudu izkraušanai0

Pēc Agritechnika 2017 materiāliem sagatavoja Jānis Kažotnieks,mehanizācijas eksperts

Hannoverē nupat notikušajā lauksaimniecības tehnikas industrijas izstādē “Agritechnica 2017” dažādo jauninājumu vidū tika demonstrēta ungāru kompānija GSI Hungary Kft sistēma graudu izkraušanai, kas izstādē tika apbalvota arī ar vienu no 29 sudraba medaļām.

Analogu augstumu plakangrīdas graudu glabātavu tilpumi ir lielāki par krātuvēm ar piltuvjveida pamatu. Tomēr plakangrīdas krātuves ir sarežģītāk iztukšot, tās bez papildu mehānismiem un roku darba faktiski nav iespējams dabūt pilnīgi tukšas, un pāri palikušo graudu kaudze vienmēr paliek krātuvē. Lai krātuvi pilnībā iztīrītu, nepieciešams smags un netīrs roku darbs, kas papildus visam ir arī ļoti bīstams, jo gliemežtransportieriem ir rotējošas darbīgās daļas un pastāv risks nodarīt dažādas pakāpes miesas bojājumus.

Flexwave ir sistēma, kas balstās uz diviem spilveniem, kas uzstādīti glabātavas iekšpusē abās graudu izvada gliemežtransportiera pusēs. Uzstādīšanas laikā šie spilveni nav piepūsti, tie sedz grīdu un ir piestiprināti gan pie gliemežtransportiera korpusa malām, gan otrā pusē pie sienām augstumā, kas atbilst graudu glabātavā paliekošo graudu konusu spices līmeņa atzīmei.

Process notiek šādi. Kad glabātavā ir graudi, spilveni faktiski guļ uz grīdas un to malas blīvi piestiprinātas sienām un gliemežtransportierim. Iztukšošanas laikā graudi gravitācijas ietekmē plūst uz iztukšošanas atveri, kur esošais gliemežtransportieris graudu masu padod uz izkraušanas lūku. Kad plūsma beigusies, tiek piepūsts vienas puses maiss, tā aizstumjot graudus no vienas sienas uz krātuves vidu tieši gliemežtransportierī. Kad viena puse iztukšota, gaiss no pirmā spilvena tiek izlaists, vienlaikus piepūšot otru, tādā veidā pilnībā iztīrot arī otru glabātavas pusi. Kad darbs galā, spilvenus vietā ievelk ar speciālu balasta stropju palīdzību. Iztukšošanas process tiek periodiski uzraudzīts un vadīts, kas nozīmē, ka glabātavu iespējams atkārtoti uzpildīt bez nepieciešamības tajā iekāpt cilvēkam.

Flexwave Grain Silo Unloading System ir ļoti vienkāršs risinājums, lai pilnībā iztukšotu plakangrīdu graudu glabātavas, neizmantojot laikietilpīgu un bīstamu cilvēka roku darbu. Sistēmu iespējams uzstādīt jebkurā jau eksistējošā šāda tipa glabātavā.
Vairāk par izstādi lasiet šeit

Žurnāla ” Agro Tops” novembra izdevums.
Žurnāla ” Agro Tops” novembra izdevums.

Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv