Laukos
Tehnika

Lai redzētu laukam pāri. ‘Krone’ izgudro liftkabīni lopbarības novācējam0

Pēc “Agritechnica 2017” materiāliem sagatavojis Jānis Kažotnieks, mehanizācijas eksperts

Vācijas pilsētā Hannoverē nupat notikušajā industrijas izstādē vācu kompānija Maschinenfabrik Bernard Krone GmbH&Co demonstrēja LiftCab kabīnes pacelšanas iespēju lopbarības smalcinātājam. Šis jauninājums tika novērtēts ar vienu no izstādes sudraba medaļām.

Tā kā augstražīgās kukurūzas šķirnes nupat jau sasniedz četru un vairāk metru augstumu, kombainierim visu dienu ir sajūta, ka viņš faktiski brauc kukurūzas sienā, apkārt īsti neko neredzot.


Krone LiftCab ir funkcija, ar ko kombainieris kabīni var pacelt pat par 70 cm uz augšu. Tādā veidā tiek panākts efekts, ka kombainierim paveras skats uz visu lauku kopumā, tāpat dodot iespēju redzēt arī visas ražas novākšanas procesā iesaistītās darba mašīnas. Tas rada brīvāku darba gaisotni un samazina kombainiera stresu. 


Šāda kabīnes pacelšanas funkcija ir līdz šim nebijusi iespēja lopbarības novākšanas kombainiem, un tā vienlaikus padara ērtāku arī apkopju veikšanu. Turklāt šādā veidā operators ērtāk var pamanīt arī potenciāli bīstamu situāciju un to laikus novērst.

Vairāk par izstādi lasiet šeit

Žurnāla ” Agro Tops” novembra izdevums.
Žurnāla ” Agro Tops” novembra izdevums.

Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv