Gaļa un zivis, Veikalā un tirgū

Laikraksts: Lietuvieši pēc savām desām brauc uz Poliju

Lietuvas gaļas pārstrādātāji savu produkciju tirgo Polijā, tikmēr lietuviešu pircēji dodas uz kaimiņvalsti, lai tur iegādātos savā zemē ražotās desas par krietni vien lētāku cenu, raksta avīze “Lietuvos rytas”.

Kompānija “Krekenavos agrofirma”, kas apmēram pirms pusgada atvēra savu firmas veikaliņu Suvalkos, gandrīz pie pašas Lietuvas robežas, aplēsusi, ka gandrīz 80% pircēju ir lietuvieši.

Kā pastāstījis kompānijas ģenerāldirektors Lins Grikšs, pēdējā laikā uz Suvalkiem nedēļā tiek vestas aptuveni divas tonnas gaļas izstrādājumu, kuru sortiments ir tāds pats kā Lietuvā, bet cenas apmēram par 35% zemākas. Šo starpību nosaka pirmām kārtām atšķirīgā pievienotās vērtības nodokļa likme pārtikai – Polijā tā ir 5%, bet Lietuvā – 21%. Arī elektroenerģija kaimiņvalstī ir lētāka, bet darbaspēka izmaksas līdzīgas. Cenu ietekmē arī tas, ka gaļas izstrādājumi tiek tirgoti firmas veikalā, kur nav tik lielu piecenojumu kā lielajos tirdzniecības tīklos.

Pēc Grikša teiktā, janvāra vidū veikaliņš pārcēlies uz jaunām telpām, tuvāk lietuviešu iecienītajam veikalam “Kaufland”. Lai gan šis tirdzniecības tīkls nav no lētākajiem, lietuvieši labprāt iegriežas pēc noteiktām tur nopērkamām precēm un pie viena apmeklē arī “Krekenavos agrofirma” tirgotavu.

Vienlaikus kompānija cer jaunajā vietā piesaistīt arī vairāk poļu pircēju, jo tās ražojumu sortiments pilnībā atbilst viņu gaumei.

Pievienot komentāru