Laukos
Bizness

“Laimas” jauno šokolādes fabriku būvēs Ādažos0


“Laimas” jaunā fabrika Ādažos  (vizualizācija)
“Laimas” jaunā fabrika Ādažos (vizualizācija)
Publicitātes foto

Saldumu ražotājas “Laima” īpašnieks – norvēģu kompānija “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” pieņēmusi lēmumu, ka jaunā ražotne atradīsies Ādažos, portālu laukos.lv informēja “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.

Patlaban ir sākta jaunās ražotnes projektēšanas fāze, pie kuras strādā arhitektu birojs “Valeinis un Stepe”. Tā kā šo fāzi ietekmē arī saskaņošanas process ar pašvaldību, tā var ieilgt līdz gadam. Ražotnes celtniecību plānots sākt 2018. gada pirmajā pusē, pabeigt līdz 2019. gada pirmajam ceturksnim un uzsākt pilnvērtīgu ražošanu 2019.gada nogalē.

Plānots, ka trīs gadu laikā jaunajā fabrikā, kuras platība būs ap 6500 kvadrātmetriem, tiks investēti līdz pat 20 miljoniem eiro.

Izvēlētā ražotnes celtniecības vieta nodrošinās “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” izaugsmes iespējas ražošanas apjoma, mēroga un jaudas ziņā, kas atbilst kompānijas ilgtermiņa stratēģiskajai attīstības perspektīvai Latvijā.

“Izvēlētā vieta ideāli atbilst mūsu vajadzībām, ņemot vērā infrastruktūras un investīciju līmeni, izmēru, loģistiku, ilgtspējību un, pats svarīgākais – tā neierobežo mūsu turpmāko attīstību nākotnē,” norādīja “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.

Viņš arī teica, ka jaunā “Laima” ražotne specializēsies virzienos, kuros uzņēmums jau ir spēcīgs, attīstot esošo tehnoloģisko bāzi. Investēsim jaunās tehnoloģijās, ar kuru palīdzību apmierināsim arvien augošo vietējā un reģiona tirgus pieprasījumu pēc inovatīviem nākotnes produktiem. Tāpat turpināsim ciešu sadarbību ar citiem “Orkla” uzņēmumiem, ražojot produktus pēc viņu pasūtījuma un otrādi. Sadarbība “Orkla” ražotņu starpā ir dabiska un sadarbība ir veids, kā padarīt “Laimu” vēl spēcīgāku,” norādīja Didrihsons.

Kopējās investīcijas jaunās ražotnes būvniecībā un turpmākā “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” attīstībā nākamo trīs gadu laikā sasniegs līdz pat 20 miljoniem eiro. Šīs ir vienas no lielākajām investīcijām pārtikas nozarē Latvijā un tās papildina vairāk nekā 16 miljonus eiro, kurus pēdējo divu gadu laikā “Orkla” jau ieguldījusi saldumu un uzkodu biznesā.

Pēc “Laima” ražošanas pārcelšanas no ražotnes Miera ielā uz Ādažiem, uzņēmuma administrācija un arī “Laima” šokolādes muzejs turpinās darbu vēsturiskajā “Laima” biroja ēkā. Savukārt pašreizējai “Laima” ražotnes ēkai un teritorijai Miera ielā tiks meklētas iespējas nākotnes potenciālai attīstībai, iespējams, sadarbībā ar Latvijas nekustamo īpašumu tirgus pārstāvjiem, teica Didrihsons.

“Orkla Confectionery & Snacks Latvija” ir viens no vadošajiem šokolādes un konditorejas izstrādājumu, kā arī uzkodu ražošanas uzņēmumiem Baltijas valstīs. “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” pārstāv šādus produktu zīmolus: “Laima”, “Selga”, “Staburadze”, “Ādažu Čipsi”, “The Original Taffel Snacks” un “Pedro”. Uzņēmums eksportē preces uz gandrīz 30 valstīm, tajā kopumā strādā vairāk nekā 1000 cilvēku.

“Orkla” ir Oslo Fondu biržā (Oslo Stock Exchange) kotēts uzņēmums, kurš bāzēts Oslo, Norvēģijā. No 2016.gada 31.decembra “Orkla” grupā strādā 18 154 darbinieki. “Orkla” apgrozījums 2016.gadā bija 4,2 miljardi eiro..

LA.lv