Laukos
Gaļa un zivis

Laša filejā baktēriju nekonstatē0

Foto – Shutterstock

Pēc Igaunijā izskanējušā inficēto zivju skandāla, veicot zivju produkcijas pārbaudi vienam paraugam, Latvijas PVD nav konstatējis patogēno mikroorganismu.

Veicot laboratoriskos izmeklējumus, “M.V.Wool” produktā “Atlantijas laša fileja” listēriju klātbūtne nav konstatēta, informē PVD pārstāve Ilze Meistere.

Pārbaudes tika veiktas pēc tam, kad Igaunijas mediji izplatīja satraucošu vēsti par cilvēku inficēšanos ar baktērijām no Igaunijā lielākā zivju pārstrādes un fasēšanas uzņēmuma “M.V.Wool” ražotnes, kā rezultātā Igaunijā deviņi cilvēki saslimuši ar listeriozi un divi no viņiem miruši.

Igaunijas Veterinārā un pārtikas dienesta pasūtītās ģenētiskās analīzes apliecinājušas, ka agresīvās listērijas izplatījušās no “M.V.Wool” ražotnes. Šobrīd katra produkcijas partija tiek pastiprināti pārbaudīta.

Kopš šī gada 1. aprīļa uzņēmums ir paņēmis vairāk nekā 600 paraugu, lai noteiktu listēriju klātbūtni visā produkcijas klāstā un “pašreizējā situācijā visi paraugi ar lielu rezervi atbilst ES noteiktajām robežnormām”.

Jau ziņots, ka, reaģējot uz notikušo, Latvijas PVD veicis pārbaudes tirgū un veikalos. PVD vecākais eksperts Andris Vaiders pagājušajā nedēļā sacīja, ka “M.V.Wool” kūpinātā produkcija tirdzniecībā nav bijusi pieejama, taču dienests konstatējis atvēsināta laša filejas un paņēmis paraugu, lai to pārbaudītu listērijas klātbūtnes atklāšanai.

Listērija ir patogēns mikroorganisms, kas var vairoties bezskābekļa vidē, tas ir izturīgs pret sasaldēšanu. Parasti tas iet bojā trīs minūtes ilgā karsēšanā vismaz 50 grādu temperatūrā. PVD vecākais eksperts vērš uzmanību uz to, ka lielākā problēma ir produkcijas uzglabāšana neatbilstošā temperatūrā.

Tieši auksti kūpinātas un mazsālītas zivis ir pirmā riska grupa, no kā īpaši jāuzmanās grūtniecēm. Konkrētie nāves gadījumi Igaunijā tiek saistīti ar listeriozi, kas iegūta no auksti kūpināta un mazsālīta svaiga laša un foreles vai dārgākiem produktiem.

LA.lv
AT
Agro Tops
Laukos
Kartupelis dzen asnus, ko darīt? Paņēmieni asnošanas ierobežošanai glabātavās
15 stundas
LE
LETA
Laukos
“Putnu fabrika “Ķekava”” iepazīstinās ar Latvijas un pasaules gaļas pārstrādes tirgus tendencēm
15 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Augu slimību un kaitēkļu izplatība augļu dārzos oktobrī
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Veselam
Cenrādī par veselības aprūpes pakalpojumiem viens, rēķinā – kaut kas cits
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Turcija un ASV vienojas par ugunspārtraukšanu Sīrijā
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Izskan jauni vārdi Latvijas Bankas prezidenta amatam
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Mājās nav pārnācis zēns: meklē 11 gadus veco Rinaldu 1
3 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Latviju sasniegs jauna nokrišņu zona: sinoptiķu prognoze 7 dienām 1
6 stundas