Laukos
Bizness

Lašu pārstrādes jomā Eiropā joprojām sīva konkurence0

Foto-Leta

Eiropā starp lašu pārstrādes uzņēmumiem pastāv diezgan sīva konkurence salīdzinājumā ar Latviju, kur šajā jomā nav daudz uzņēmumu ar šādu darbības profilu, atzina dāņiem piederošā zivju apstrādes uzņēmuma SIA “KH Select” ražošanas vadītājs Jānis Beitāns.

Pēc viņa teiktā, uzņēmumam Latvijā nav konkurences, jo neviens cits uzņēmums lašus neapstrādā tik lielos apmēros kā “KH Select”. Taču kompānija sacenšas ar uzņēmumiem Eiropas tirgū, kur konkurence ir sīva.

“KH Select” galvenokārt realizē produkciju Dānijā un Itālijā un uzņēmuma eksporta īpatsvars veido 98% no saražotā apmēra. Tikai nelielu daļu produkcijas uzņēmums realizē Latvijā izbraukuma tirdzniecībā.

“Strādājam ar ļoti lieliem, individuāliem klientiem un mums ir noslēgti līgumi gadiem ilgi uz priekšu, tāpēc nodrošinām regulāras piegādes lielos apmēros. Latvijas tirgus nav tik ietilpīgs, lai mēs kā liels ražotājs tajā ieietu, nevaram no tā visa gūt tādu lielu labumu,” skaidroja Beitāns.

Viņš arī norādīja, ka “KH Select” neapstāsies pie sasniegtā un plāno izaugsmi kvalitātes ziņā.

“Gatavajai produkcijai ir dažādi segmenti, vienkāršāks un ekskluzīvāks. Vēlamies pastiprināti virzīties ekskluzīvākajā grupā, piestrādājot pie ražošanas tehnoloģijām, produkcijas iepakošanas un piegādes. Ja pie mums ierodas kāds potenciālais iepircējs, vēlamies viņam piedāvāt tādus nosacījumus, lai nerastos lieki jautājumi vai svārstīšanās. Vēlamies nodrošināt šim iepircējam patiešām optimālus piegādes nosacījumus,” teica Beitāns, piebilstot, ka nav izslēgts nākotnē piesaistīt arī pavisam jaunus tirgus, jo vēl ir daudzas valstis, kurās uzņēmums līdz šim nepiedāvā produkciju.

Pēc viņa sacītā, nākotnē “KH Select” ir iecerējis arī kāpināt ražošanas jaudas, pie kā pakāpeniski ir strādāts arī iepriekšējos gados. “Mēs izveidojām ražotni pirms 12 gadiem. Sākumā bija ļoti mazas, īrētas telpas, ar ļoti minimālām izejvielas piegādēm, bet šo gadu laikā esam būtiski paplašinājušies un arī vietējie, ar zivju apstrādi nesaistītie uzņēmumi, kompāniju sākuši ievērot,” sacīja Beitāns.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka 2016.gadā “KH Select” strādāja ar 17,248 miljonu eiro apgrozījumu un 144 527 eiro peļņu.

“HK Select” ir reģistrēts 2004.gadā un pamatkapitāls ir 1,212 miljoni eiro. Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir Dānijā reģistrētais uzņēmums “Hova Holding ApS” (49%), 32,11% kompānijas kapitāldaļu pieder Dānijas uzņēmumam “Hans Moller Holding ApS”, atlikušie 18,89% kapitāldaļu pieder Dānijas privātpersonai Hansam Molleram Rasmusenam.

LA.lv