Laukos
Dārzeņi un augļi

“Latgales dārzeņu loģistika” par trim miljoniem eiro paplašinās siltumnīcas0

Foto no LA arhīva

Dārzeņu audzētāja, siltumnīcu kompleksa “Mežvidi” īpašnieks “Latgales dārzeņu loģistika” plāno ieguldīt trīs miljonus eiro siltumnīcu kompleksa paplašināšanā, pastāstīja uzņēmuma valdes loceklis Edgars Romanovskis.

Viņš teica, ka uzņēmums vairākus gadus strādā pie siltumnīcu kompleksa “Mežvidi” paplašināšanas, un šobrīd Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā ir izsludināts iepirkumu konkurss par siltumnīcas būvniecību.

Projekta īstenošanas rezultātā tomātu audzēšanas platība attiecīgajā siltumnīcu kompleksā palielinātos par 0,6 hektāriem, izvietojot arī papildus gaismas un nodrošinot pietiekamu, saules gaismai pietuvinātu apgaismojumu gada tumšanā periodā. Tomātu ražošanas apmēru tādējādi plānots palielināt 2,5 līdz trīs reizes, kā arī uzlabot ražas kvalitāti.

“Projekts mums dos iespēju audzēt vairāk vēl izteiktāk gaismu mīlošas tomātu šķirnes ziemas sezonā,” viņš teica.

Pēc Romanovska sacītā, siltumnīcas kompleksa paplašināšanai ir izstrādāts tehniskais projekts, un uzņēmums strādā pie finansējuma piesaistes.

“Viss ir atkarīgs arī no valdības īstenotās enerģētikas politikas. Esam puslīdz, maigi izsakoties, atkopušies no Ekonomikas ministrijas (EM) dotā trieciena, atceļot mums tiesības pārdot obligātā iepirkuma ietvaros koģenerācijas elektrostacijā saražoto elektroenerģiju. (..) Turpinām aktīvi strādāt pie tehnoloģiskā parka izveides un vairākiem citiem projektiem,” teica Romanovskis.

Siltumnīcu kompleksa paplašināšanai “Latgales dārzeņu loģistika” plāno piesaistīt Eiropas Savienības (ES) fondu finansējumu un projektu realizēt līdz 2020.gada beigām, ja Lauku atbalsta dienests (LAD) pagarinās projekta īstenošanas termiņu ES fondu līdzfinansējuma piesaistei, piebilda Romanovskis.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka “Latgales dārzeņu loģistika” 2017.gadā strādāja ar 643 025 eiro apgrozījumu un 444 493 eiro zaudējumiem.

Uzņēmums “Latgales dārzeņu loģistika” ir dibināta 2007.gadā, apmaksātais pamatkapitāls ir 5,568 miljoni eiro. Uzņēmums pieder SIA “Je Enerģija” (73.51%%), “Jumis Geo” (26,36%), SIA “Aiva G” (0,01%) un Edgaram Romanovskim (0,11%).

LA.lv