Laukos
Graudkopība

“Latraps”: Paveras labs nākamā gada graudaugu ražas potenciāls0


“Latraps” ģenerāldirektors Edgars Ruža.
“Latraps” ģenerāldirektors Edgars Ruža.
Foto: LETA

Ziemāji šogad ir iesēti savlaicīgi, laika apstākļi graudaugu attīstībai līdz šim bijuši samērā labi, tādēļ paveras labs nākamā gada graudaugu ražas potenciāls, sacīja kooperatīva “Latraps” valdes priekšsēdētājs Edgars Ruža.

“Šogad bija pietiekoši labi apstākļi savlaicīgai sējai, tāpēc sējumi ir pietiekoši labi attīstījušies. Kopumā apstākļi ir labi. Sazēlušas arī sasētās starpkultūras, kas ir barības vielu uztvērēji. Izņemot atsevišķus neveiksmīgus negadījumus, kopumā ziemāju situācija ir laba. Ziemāji šogad kopumā Latvijā ir iesēti pagājušā gada apmēros – gan rapsis, gan kvieši,” sacīja Ruža.

Viņš teica, ka šogad bija labvēlīgi laika apstākļi ražas novākšanai. Ja raža novākta savlaicīga, zemi var paspēt atbilstoši apstrādāt un ziemājus optimāli iesēt.

“Šogad ražas novākšana bija salīdzinoši agri, it sevišķi Zemgalē, lai gan arī citviet. Līdz ar to varēja sagatavot zemi un iesēt ziemājus,” teica kooperatīva vadītājs.

Komentējot līdzšinējos laika apstākļus ziemāju attīstībai, viņš teica, ka daļā Zemgales, tuvāk Dobeles pusei pagājušā nedēļā vēl bija nokrišņu un mitruma deficīts, bet patlaban situācija stabilizējusies un patlaban mitruma ir pietiekoši. Arī tuvākajās nedēļās situācija pagaidām izskatās normāla. Pozitīvi, ka sinoptiķu solītais siltums nebūs ilgs – vien pāris dienas, jo ilgstoši šādi laika apstākļi oktobra otrajā pusē būtu ļoti bīstami ziemāju graudaugu sējumiem un varētu radīt lielu postījumu.

“Tā kā ir tikai oktobra sākums un nākamnedēļ sola siltas dienas, dažam saimniekam ir bažas, ka labība varot pāraugt. Taču tās būs tikai pāris dienas, tāpēc lielām bažām nav pamata. Kopumā ziemāji ir labi attīstījušies, nobrieduši veiksmīgai pārziemošanai un tiem pietiek mitruma,” sacīja Ruža.

Viņš atzina, ka vietām uz laukiem uzkrājies ūdens, taču līdz salam tas parasti aizplūst. Tādējādi kopumā pavēries labs nākamā gada ražas potenciāls.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka “Latraps” ir reģistrēts 2000.gadā. Tā pamatdarbība ir biedriem nepieciešamo lauksaimniecības izejvielu un viņu izaudzētās produkcijas tirdzniecība, graudu un rapšu pirmapstrāde.

LA.lv
AT
Agro Tops
Laukos
Kartupelis dzen asnus, ko darīt? Paņēmieni asnošanas ierobežošanai glabātavās
14 stundas
LE
LETA
Laukos
“Putnu fabrika “Ķekava”” iepazīstinās ar Latvijas un pasaules gaļas pārstrādes tirgus tendencēm
14 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Augu slimību un kaitēkļu izplatība augļu dārzos oktobrī
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Pasaulē
VIDEO: Ko paredz breksita vienošanās
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Turcija un ASV vienojušās par ugunspārtraukšanu Sīrijā
19 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Izskan jauni vārdi Latvijas Bankas prezidenta amatam
9 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Mājās nav pārnācis zēns: meklē 11 gadus veco Rinaldu 1
2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Latviju sasniegs jauna nokrišņu zona: sinoptiķu prognoze 7 dienām 1
5 stundas