Piena lopkopība, Piens

“Latvian Dairy” parādi pārsniedz 2,5 miljonus eiro; zemnieki necer uz naudas atgūšanu

Piena pārstrādes uzņēmuma “Latvian Dairy” parādi zemniekiem sasniedz vairāk nekā 2,5 miljonus eiro, uzņēmumam tiek izstrādāts tiesiskās aizsardzības plāns, tikmēr zemnieki bažījas, ka nopelnīto naudu par nodoto pienu neatgūs, ziņo Latvijas Radio.

Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija plāno vērsties arī Ekonomikas policijā ar aizdomām par krāpšanu lielos apmēros. Tikmēr “Latvian Dairy” šodien ražotnē rīko tikšanos ar piena kooperatīviem, lai skaidrotu situāciju.

Kooperatīvu asociācijas piena grupas vadītāja Mirdza Feldmane norāda, ka zemniekiem ir lieli zaudējumi, turklāt uzņēmums marta sākumā piedāvājis atmaksāt vien nelielu daļu parāda, kam piena lopkopji nepiekrīt.

“Viņu priekšlikums ir samaksāt 21%, tas ir kā spļāviens, tas ir PVN, ko kooperatīvi jau paši samaksājuši no saviem līdzekļiem. Viņi skaidro situāciju tikai no savu problēmu viedokļa, neviens neko nav zinājis, ka realitātē kombināts ir tādā stāvoklī. Dīvaini ir tas, ka sākotnēji viņi kopējo parādu lēsa 1,7 miljonu eiro apmērā, bet 5.martā nosauca 2,7 miljonu eiro summu. Tas ir dīvaini, no kurienes pēkšņi parādījās vēl parādnieki.”

Kooperatīvs “Baltais ceļš” jau gada sākumā bija vērsies Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā ar pieteikumu atzīt “Latvian Dairy” par maksātnespējīgu. Tiesa lēma procesu apturēt pieteikumā pret piena kombinātu, līdz tiek pieņemts nolēmums “Latvian Dairy” tiesiskās aizsardzības procesa lietā.

Sazvanītais “Latvian Dairy” piesaistītais jurists Valdis Levkāns situāciju komentēt nebija tiesīgs, savukārt piena pārstrādes uzņēmuma pašreizējā prokūriste no Ukrainas Natālija Baranovska uz zvaniem un ziņām neatbild.

Smagāk cietušie kooperatīvi ir “Piena loģistika”, “Drusti”, “Baltais ceļš”, “Pienene” un citi. Piemēram, kooperatīvam “Māršava” par piegādāto pienu nav samaksāti 300 000 eiro, kas atsauksies uz 60 saimniecību ienākumiem. Līdz ar pirmajām aizdomām par norēķinu problēmām “Māršava” sadarbību ar “Latvian Dairy” pārtrauca. Taču kooperatīva vadītājs Jānis Auziņš arī apstiprina, ka iepriekš sadarbība bijusi laba.

Šobrīd zemniekiem sliktākais iespējamais scenārijs ir “Latvian Dairy” bankrots.

“Tagad viņiem ir dots laiks tiesiskās aizsardzības plāna izstrādei un vienoties ar kreditoriem, tie šobrīd esam mēs – visi zemnieki, kam “Latvian Dairy” ir parādā. Sarunas notiek, pāris reizes esam tikušies, bet piedāvājumi nav apmierinoši. Mums ir lielas aizdomas, ka tur notikusi kaut kāda krāpšanās un uzņēmums tādā situācijā apzināti novests. Sanāk, ka tie, kas tagad gatavi runāt un kaut ko ar mums atjaunot, tajā ražotnē ir investori, bet īpašnieki un tā firma ir reģistrēta Kiprā kā ārzonas,” klāsta Auziņš.

“Latvian Dairy” piena kombināta pārstāvji zemniekus, kam uzņēmums parādā lielākās summas uzaicinājuši vizītē uz ražotni, lai vairāk skaidrotu ekonomiskos iemeslus situācijai un piedāvātu kādu sadarbību, iespējams, kopīgi iesaistīties uzņēmuma vadībā. Mirdza Feldmane vērtē, ka tas nozīmē, ka lauksaimniekiem parāds, visticamāk, netiks atdots:

“Pats kombināts skaidro, ka bijusi augsta piena iepirkuma cena un gatavajai produkcijai savukārt cena bija kritusies un līdz ar to bija zaudējumi. Taču bizness ir bizness, tā jau nevar būt, ka tikai pusotra mēneša laikā var izveidoties 2,7 miljoni kopējais parāds. No kooperatīvu asociācijas puses ir uzrakstīta vēstule ”Latvian Dairy”, ka mēs pieprasām, lai uzņēmumu pārbaudītu Latvijas zvērinātais revidents un iesniegsim papīrus Ekonomikas policijai, jo daudzi kooperatīvi uzskata, ka šī ir krāpšana lielos apmēros. Taču tas jāskaidro tad policijai.”

Feldmane secina, ka teju vienīgā garantija, kā kooperatīvi Latvijā var aizsargāt savus zemniekus piena nozarē, ir slēgt līgumus ar priekšapmaksu.

Kā ziņots, “Latvian Dairy” ir ukraiņu kompānijas “Terra Food” meitasuzņēmums, kas nodibināts, ukraiņu investoriem 2015.gada oktobra beigās nopērkot “DK Daugava” piena pārstrādes rūpnīcu no Krievijas uzņēmuma “Gogol-Mogol”, kuram savukārt savas kapitāldaļas iepriekš nodeva rūpnīcas dibinātājs un īpašnieks Aigars Vaivars.

Kā liecina “Firmas.lv” dati, “Latvian Dairy” reģistrēts 2015.gadā Rīgā, tā pamatkapitāls ir 850 000 eiro. 2016.gadā “Latvian Dairy” strādāja ar 3,58 miljonu eiro apgrozījumu un 49 686 eiro peļņu, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmums specializējas siera un siera izstrādājumu ražošanā, produkcija tiek eksportēta uz Lietuvu, Igauniju, citām Eiropas Savienības valstīm, kā arī uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Kuveitu un Libānu.

Uzņēmuma lielākais īpašnieks ar 87,65% kapitāldaļu ir Kiprā reģistrēta kompānija “Goforth Limited”, bet pa 4,12% daļu katram pieder Ukrainas pilsoņiem Staņislavam Vitovičam, Andrejam Vitovičam un Sergejam Kovaļčukam.
Vairāk par “Latvia Dairy” lasiet šeit

2 Komentāri

 1. Un atkal ukraiņi un Kiprā reģistrēts,tad jau iznākums puslīdz drošs.Par ko mēs domājam kad slēdzam līgumus ar šādām firmām bez priekšapmaksas.

 2. ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

Pievienot komentāru