Laukos

Latviešu spiningotāju starts Holandes ūdeņos atnes otro vietu0

Jūnija beigās Holandē prestižajās spiningošanas komercsacensībās Eiropā “World Predator Classics 2017” Latvijas komanda ieguva otro vietu.

Sacensības notika trīs disciplīnās, kuras ietver laivas, kajakus un “streetfishing”. WPC tiek organizētas ceturto gadu un ir ieguvušas atzinību kā augsta līmeņa spiningošanas sacensības, šogad laivu disciplīnā bija pārstāvēti 42 sportisti no 15 valstīm.

Latvija bija pārstāvēta plašāk nekā jebkad. Trīs Latvijas sportisti piedalījās “streetfishing” disciplīnā, un veselas trīs ekipāžas (seši sportisti) piedalījās laivu kategorijā. Interesanti, ka laivu disciplīnā no Latvijas katrā ekipāžā bija vismaz viens sportists, kurš ir bijis Latvijas čempions spiningošanā no laivām. Vislabāko rezultātu sasniedza Jānis Skrabāns un Vitālijs Karpenkovs, kuri izcīnīja trešo vietu. Abi spēja visas trīs dienas ļoti stabili noķert zandartus un uzrādīt vienmērīgi augstu rezultātu. Man ar Mārtiņu 15. vieta, bet Guntim Riekstiņam 26. vieta. Uģis Gross, Guntis Riekstiņš, Jānis Skrabāns un Vitālijs Karpenkovs startēja arī komandu vērtējumā un ieguva augsto otro vietu. Latvijas vārds izskanēja, un Latvijas karogs bija uz pjedestāla.

Sacensībās piedalījās arī 2016. gada Latvijas čempioni spiningošanā no laivām Mārtiņš Balodis un Kristiāns Godiņš. Mārtiņam jau bija sacensību pieredze Polijā maija beigās, bet Kristiānam tās bija pirmās sacensības ārpus Latvijas.

“Sacensību formāts ir ļoti interesants un liek prast ķert dažādu sugu zivis, turklāt pēc iespējas lielākas. Nosacījums ir trīs dienu sacensību maratonā katrā dienā noķert trīs asarus, trīs zandartus un vienu līdaku. It kā nav daudz – septiņas zivis, bet tur tas nebūt nebija vienkārši. Zivis lielas, bet nav daudz, tās bija izkaisītas pa visu akvatoriju. Ķerot gar zāļu sēkļiem, varēja noķert gan zandartus, gan asarus, gan līdakas. Dziļumos – zandarti, asari, bet strādājošu punktu mums bija maz. Ūdeņu svārstības, sāļā ūdens esamība, vēja virzieni u. c. – tas viss ietekmēja zivju uzvedību. Svarīgākais bija atrast asaru un zandartu punktus un tad, kad izdodas aizpildīt sarakstu ar šīm zivīm, ķert līdaku. Tāda bija teorija, bet realitāte cita – pilnu sarakstu izdevās aizpildīt tikai vienai ekipāžai pa trim dienām. Šogad zivju bija jūtami mazāk nekā citus gadus,” stāsta Kristiāns Godiņš.

“Ir gūta lieliska pieredze, ieraudzīti jauni ūdeņi, katrs pacēlām personīgo lielākā asara latiņu augstāk – Mārtiņam 52 cm un 1580 g, man – 48,5 cm un 1620 g smags asaris. Laba sacensību organizācija un interesanta zivju uzskaites un mērīšanas kārtība, no kuras daļu noteikti var ieviest arī Latvijā, padarot caurspīdīgu un izsekojamu mērīšanas procedūru un galvenais – līdzjutējiem dodot iespēju sekot līdzi sportistu rezultātiem sacensību gaitā,” tādi ir spiningotāja Kristiāna secinājumi.

LA.lv