Laukos
Bio

Latvijā lielā apjomā sāk ražot bioloģiskās olas0

Foto – Shutterstock

Latvijas Olu ražotāju asociācijas biedrs SIA “Ek Ovo” pēc sekmīgi aizvadītiem diviem pārejas perioda gadiem kļuvis par Latvijā pirmo lielo bioloģiski sertificēto olu ražotāju, portāls laukos.lv uzzināja Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomē.

Saimniecībā ir reģistrēta novietne ar 600 dējējvistām.

Plānots, ka jau drīzumā tirdzniecībā parādīsies “Ek Ovo” ražotās “BIO” olas, kuru marķējumā būs “0” atzīme, kas nozīmē atbilstibu definīcijas “Bioloģiskā lauksaimniecība” standartiem.

“BIO” olas tiks realizētas gan tieši pircējiem, gan arī ar tirdzniecības starpnieka – AS “Balticovo” zīmolu.

Kā ziņots, olu marķēšanas sistēmā cipars “0” nozīmē bioloģisko ražošanu, ar “1” marķē brīvi turētas dējējvistas, ar “2” – turēšanu kūtī, bet ar “3” apzīmē sprostos turētas vistas. Ar burtiem olas marķējumā norāda valsts kodu, kurā olas ražotas. Latvijā ražotām olām ir kots “LV”. Tāpat uz olas redzams PVD piešķirtais putnu novietnes identifikācijas numurs (piemēram, 1234).

Kā liecina “Firmas.lv” dati, “Ek Ovo” reģistrēts 2015.gadā Pārgaujas novada Straupes pagasta ” Strautiņos”. Uzņēmuma darbības profils ir bioloģiski sertificētie produkti – olas un vistas. Uzņēmuma apgrozījums 2016.gadā bija 26 243 eiro salīdzinājumā ar 8021 eiro 2015.gadā, bet zaudējumi 2444 eiro salīdzinājumā ar 1729 eiro zaudējumiem 2016.gadā.

Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Nauris Vītols.

LA.lv