Piena lopkopība, Piens

Latvijā nodotā piena apmērs februārī sarucis par 1,6%

Nodotā svaigpiena apmērs šogad februārī Latvijā samazinājies par 1,6% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo mēnesi un bija 55 816 tonnas, liecina Lauksaimniecības datu centra (LDC) dati.

Arī slaucamo govju skaits turpināja sarukt – gada laikā Latvijā slaucamo govju skaits samazinājies par 2,7% – ja 2017.gada februārī valstī bija reģistrētas 154 185 slaucamās govis, tad šogad februārī – 150 064 slaucamās govis. No kopējā slaucamo govju skaita Latvijā pienu piegādei šogad februārī realizēja 129 773, kas ir par 3,6% mazāk nekā attiecīgajā mēnesī gadu iepriekš.

LDC dati arī liecina, ka 2018.gada februārī Latvijā bija reģistrēti 15 907 ganāmpulki, kas ir par 10,5% mazāk nekā 2017.gada februārī. No kopējā ganāmpulku skaita 6560 šogad februārī realizēja pienu piegādei, kas ir par 5,5% mazāk nekā gadu iepriekš attiecīgajā mēnesī, kad šādu ganāmpulku bija 6939.

Centra aplēses liecina, ka piena vidējā iepirkuma cena šogad februārī salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo mēnesi Latvijā ir sarukusi par 4,2%, bet mēneša laikā tā samazinājusies par 6,6% – līdz vidēji 287,3 eiro par vienu tonnu.

Eiropas Savienībā piena vidējā iepirkuma cena šogad februārī bija 350,7 eiro par vienu tonnu, kas ir 1,6% kritums salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi.

5 Komentāri

  1. Vai kāds nevarētu sniegt informāciju cik piemēram maksā zemniekam par nodotiem 1000 kg piena, cik saņem pārstrādātājs par tiem pašiem iepirktiem 1000 kg un beigās cik tiek pārdevējam. Gribētos saprast cik kurš pelna piena ražošanas ķēdē.

  2. Vidēji lielas saimniecības zemnieks par 1000 kg uz šodienu saņem 270 eiro,un tas ko vakar Dūklava kungs stāstīja attiecas uz lielām saimniecībām,jo mazos un vidējos patiesībā atbalsta filozofiski un nevienam neinteresē,ka mazais un vidējais spēj nodrošināt savu ģimeni ,saglabāt lauku ainavu kur ganos iet govis un pilsētnieks ar saviem bērniem pat neiebraucot saimniecībā garāmbraucot par to gūst ainavisku priekšstatu par laukiem.

  3. Rakstā ir gan problēma, gan tās iemesls. Govju skaits ganāmpulkos samazinās, piena cenas krītas, (starp citu, straujāk nekā citur Eiropā) gaļai nododamo lopu cenas pašlaik labas. Arī darbaspējīgo cilvēku laukos vairāk nepaliek. Nav jābūt zinātniekam, lai saprastu sakarību.

  4. Vienkārši viss notiek pēc plāna,jo parādās informācija,ka šeit ražojam lieko pienu-tātad ražojam to kas nebija paredzēts plānā,un neviens nezināja par latvieša sīkstumu.

Pievienot komentāru