Laukos
Piensaimniecība

Latvijā nodotā piena apmērs oktobrī sarucis par 3,7%0

Foto – Dainis Bušmanis

Latvijā nodotā svaigpiena apmērs oktobrī ir samazinājies par 3,7% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo mēnesi un bija 64 199 tonnas, liecina Lauksaimniecības datu centra (LDC) apkopotā informācija.

Arī slaucamo govju skaits šogad oktobrī līdzīgi kā visus iepriekšējos šā gada mēnešus turpināja samazināties. Šogad oktobrī valstī bija reģistrētas 147 669 slaucamās govis, kas ir par 3,9% mazāk nekā 2017.gada oktobrī, kad valstī bija reģistrētas 153 583 slaucamās govis. No kopējā slaucamo govju skaita Latvijā pārstrādei pienu oktobrī nodeva no 131 097 govīm, kas ir par 3,4% mazāk nekā attiecīgajā mēnesī gadu iepriekš.

LDC dati arī liecina, ka 2018.gada oktobrī Latvijā bija reģistrēti 14 963 ganāmpulki, kas ir par 10,2% mazāk nekā 2017.gada oktobrī. No kopējā ganāmpulku skaita šogad oktobrī pienu pārstrādei realizēja no par 6,4% ganāmpulkiem mazāk nekā gadu iepriekš attiecīgajā mēnesī.

Eiropas Komisijas Piena tirgus novērošanas centra dati par Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu provizoriskajiem piena iepirkumu cenu rādītājiem liecina, ka Latvijā provizoriskā piena iepirkuma cena oktobrī bija 293,4 eiro par tonnu, kas ir 1,3% vairāk nekā mēnesi iepriekš, savukārt ES vidējā provizoriskā piena iepirkuma cena šogad oktobrī bija 357,1 eiro par tonnu, kas ir par 2,5% vairāk nekā mēnesi iepriekš.

LDC operatīvā informācija par svaigpiena iepirkumu Latvijā liecina, ka vidējā piena iepirkuma cena Latvijā septembrī pieaugusi par 3,5% – līdz 289,6 eiro par tonnu. LDC dati par vidējo piena iepirkumu cenu Latvijā oktobrī vēl nav publiski pieejami.

LDC ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts sabiedrība, kas nodibināta 1997.gadā, lai apkopotu, apstrādātu un analizētu zootehnisku, veterināru un lauksaimniecisku informāciju Latvijas Republikā un ieviestu vienotu dzīvnieku un ganāmpulku reģistru, ciltsdarba informācijas sistēmu atbilstoši starptautiskām prasībām.
Vairāk par piena iepirkumu lasiet šeit

LA.lv