Laukos
Piensaimniecība

Latvijā nodotā piena apmērs turpina sarukt0

Foto – Dainis Bušmanis

Latvijā nodotā svaigpiena apmērs novembrī ir samazinājies par 4,2% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo mēnesi un bija 57 687 tonnas, liecina Lauksaimniecības datu centra (LDC) apkopotā informācija.

Arī slaucamo govju skaits šogad novembrī līdzīgi kā visus iepriekšējos šā gada mēnešus turpināja sarukt. Šogad novembrī valstī bija reģistrēta 145 761 slaucamā govs, kas ir par 3,9% mazāk nekā 2017.gada novembrī, kad valstī bija reģistrētas 151 673 slaucamās govis. No kopējā slaucamo govju skaita Latvijā pārstrādei pienu novembrī nodeva no 128 721 govs, kas ir par 4,45% mazāk nekā attiecīgajā mēnesī gadu iepriekš.

LDC dati arī liecina, ka 2018.gada novembrī Latvijā bija reģistrēts 14 701 ganāmpulks, kas ir par 10,2% mazāk nekā 2017.gada novembrī, kad Latvijā bija reģistrēti 16 367 ganāmpulki. No kopējā ganāmpulku skaita šogad novembrī pienu pārstrādei realizēja no par 6,2% ganāmpulkiem mazāk nekā gadu iepriekš attiecīgajā mēnesī.

Eiropas Komisijas Piena tirgus novērošanas centra dati par Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu provizoriskajiem piena iepirkumu cenu rādītājiem liecina, ka Latvijā provizoriskā piena iepirkuma cena novembrī bija 295,9 eiro par tonnu, kas ir 0,8% vairāk nekā mēnesi iepriekš, savukārt ES vidējā provizoriskā piena iepirkuma cena šogad novembrī bija 360 eiro par tonnu, kas ir par 0,2% vairāk nekā mēnesi iepriekš.

LDC operatīvā informācija par svaigpiena iepirkumu Latvijā liecina, ka vidējā piena iepirkuma cena Latvijā oktobrī pieaugusi par 1,3% – līdz 293,5 eiro par tonnu. LDC dati par vidējo piena iepirkumu cenu Latvijā novembrī vēl nav publiski pieejami.

LDC ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts sabiedrība, kas nodibināta 1997.gadā, lai apkopotu, apstrādātu un analizētu zootehnisku, veterināru un lauksaimniecisku informāciju Latvijas Republikā un ieviestu vienotu dzīvnieku un ganāmpulku reģistru, ciltsdarba informācijas sistēmu atbilstoši starptautiskām prasībām.

LA.lv