Laukos
Piensaimniecība

Latvijā pērn iepirktā piena apmērs sarucis par 4%0

Foto: EPA/LETA

Latvijā pagājušajā gadā iepirktā piena apmērs samazinājies par 4% salīdzinājumā ar 2017.gadu, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta publiskotā informācija.

Vienlaikus ministrijā atzīmē, ka arī Eiropas Savienībā (ES) kopumā pagājušā gada nogalē piena iepirkuma apmēri turpināja samazināties – par decembri dati nav apkopoti, bet pērn novembrī ES kopumā iepirkts par 1% mazāk piena nekā 2017.gada novembrī.

ES pagājušā gada 11 mēnešos salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu par 2% samazinājušies vājpiena pulvera ražošanas apmēri, par 5% – pilnpiena pulvera un par 2,4% dzeramā piena ražošanas apmēri, savukārt sviesta ražošana pieaugusi par 1%, bet siera – augusi par 0,3%. Nedaudz pieaugusi arī raudzēto piena produktu ražošana.

ES piena produktu eksports kopumā turpināja samazināties, tomēr pozitīvas tendences vērojamas atsevišķiem produktiem un noteiktās galamērķa valstīs. Pērn 11 mēnešos ES sviestu eksportējusi par 16% mazāk, tostarp par 26% sarucis ES sviesta eksports uz Ķīnu, kas ir trešais lielākais ES sviesta eksporta tirgus. Vienlaikus par 6% pieaudzis ES sviesta eksports uz ASV un par 8% – uz Saūda Arābiju. ES sviesta eksports uz Japānu palielinājies par 44%, bet uz Singapūru – par 24%.

ES vājpiena pulvera eksports pērn 11 mēnešos samazinājies par 5%, tomēr uz visiem lielākajiem tirgiem eksports pieauga, tostarp uz Alžīriju vājpiena pulvera eksports auga par 12%, uz Ķīnu – par 24%, bet uz Singapūru – par 39%.

ES eksportējusi par 9% mazāk siera – ES siera eksports minētajā laika periodā samazinājies uz daudziem galvenajiem galamērķiem, tomēr uz Japānu ES siera eksports audzis par 13%, bet uz Kanādu – par 28%.

Tikmēr Japāna, kā lielākais siera importētājs, siera importa apmērus audzējusi par 7%. Ķīnai no 2018.gada janvāra līdz pērnā gada novembrim par 30% audzis sviesta imports, par 10% – vājpiena pulvera un par 7% – pilnpiena pulvera imports. Pasaulē līderpozīcijas vājpiena pulvera importā saglabājusi Meksika, kāpinot importu par 7%.

LA.lv
LA
Laukos.lv
Laukos
“Zemnieku saeima” rīkos valstsvīru vizīti uz Zemgales uzņēmumiem
16 stundas
LE
LETA
Laukos
ZM sola arī turpmāk nodrošināt pilnvērtīgu un uz attīstību vērstu Lauku atbalsta dienesta darbību 1
1 diena
LA
LA.LV
Laukos
Jaunajā ražas sezonā LDZ gatavs nodrošināt maksimāli efektīvus pārvadājumus
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Vai reģionālās augstskolas saglabāsies? Saruna ar Ventspils Augstskolas rektoru Kārli Krēsliņu
3 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Septiņas dienas valdīs vasarīgi silti laika apstākļi: jaunākā prognoze
6 stundas
FG
Franks Gordons
Pasaulē
Franks Gordons: Mostas “slēpti ārzemju aģenti”
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: “Liepāja” un “Ventspils” soļo tālāk, “RFS” sāpīgs zaudējums un Eirokausu sezonas beigas
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
Kādi izskatīsimies vecumā: “FaceApp” tapusi Krievijā. Vai tā ir droša?
1 stunda