Laukos
Politika

Latvija turpinās konsultēt Ukrainu lauksaimniecības un pārtikas standartu jomā0

Latvija turpinās dalīties pieredzē ar Ukrainu lauksaimniecības attīstībā un ES standartu ieviešanā, informē Zemkopības ministrijā.

Ceturtdien, 26. oktobrī zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Ļvovā (Ukrainā) tikās ar Ukrainas pirmo vicepremjeru Stepanu Kubivu un pārrunāja abu valstu turpmāko sadarbību zemkopības un pārtikas drošības jautājumos. Ukrainas pārstāvis uzsvēra, ka Latvija ir uzticama Ukrainas sadarbības partnere, jo gan Ukrainai, gan trim Baltijas valstīm ir līdzīga vēsturiskā attīstība. Viņš apliecināja, ka pēdējos gados Ukrainā ir notikušas strukturālas reformas ekonomikā un valsts pārvaldē, kas ir pamats valsts tālākai attīstībai un arī sadarbībai ar Latviju, jo Ukraina labprāt pārņemtu Latvijas pieredzi normatīvu harmonizācijā ar ES pārtikas drošības jomā.

Savukāt Dūklavs uzsvēra, ka Latvijai un Ukrainai jau līdz šim ir bijusi veiksmīga sadarbība pārtikas uzraudzības, lauksaimniecības, zivsaimniecības un mežsaimniecības nozarēs, Latvijai konsultējot Ukrainu šajos jautājumos. “Tiek gatavota sadarbības programma agrārajos un pārtikas ražošanas jautājumos, lai Ukraina varētu saņemt Latvijas konsultatīvo atbalstu izmaiņu veikšanā normatīvajos aktos to tuvināšanai ES prasībām, lauku teritoriju sabalansētā attīstībā, pārtikas drošības uzraudzībā un fitosanitāro inspektoru sagatavošanā atbilstoši ES prasībām, kā arī īstenotu kopīgus pētniecības projektus,” norādīja Dūklavs.

Tāpat Latvija vienojās kopā ar Ukrainu īstenot pilotprojektu Ļvovas apgabalā, konsultējot ukraiņu kolēģus par mazo un vidējo lauku saimniecību modernizāciju un kooperāciju, ES standartu ieviešanu pārtikas ražošanā un uzraudzībā, kā arī lauku teritoriju attīstību. Tiekoties ar Ļvovas apgabala gubernatoru Oļegu Siņutku, Dūklavs uzsvēra, ka līdzīgs sadarbības projekts jau tiek īstenots Čerņigovas apgabalā.

Ministrs arī apmeklēja vairākus Ļvovas apgabala lauksaimniecības un pārtikas ražošanas uzņēmumus.

Jau ziņots, ka zemkopības ministrs no 25. līdz 27. oktobrim devies darba vizītē uz Ukrainu, lai ar šīs valsts amatpersonām vienotos par tālāko sadarbību lauksaimniecības, pārtikas uzraudzības, zivsaimniecības un mežsaimniecības nozarēs, kā arī piedalītos Ukrainas 17. Starptautiskajā ekonomikas forumā.

LA.lv