Laukos
Bizness

Latvijas Alkohola nozares asociācijā papildinājums – “Sabiles sidrs” un “Abavas vīni”0

Foto LETA

Latvijas Alkohola nozares asociācijai (LANA) pievienojušies divi Latvijas vīna un sidra ražotāji – SIA “Kroņstrauts” ar zīmolu “Sabiles sidrs” un SIA “Abavas dārzi” ar zīmolu “Abavas vīni”, būtiski palielinot vietējo ražotāju pārstāvniecību.

Šobrīd alkohola nozarei ir nozīmīgi sniegt atbalstu Latvijas uzņēmējiem, pārņemt pasaules labāko praksi un veicināt godīgu likumdošanas normu ieviešanu Latvijā starp dažādām alkoholisko dzērienu kategorijām, norāda asociācijas izpilddirektors Dāvis Vītols.

SIA “Abavas dārzi” ir lielākais vīna ražotājs Latvijā, kas kopš 2007.gada veiksmīgi attīsta šī dzēriena ražošanu. Uzņēmums piedāvā 22 dažādus dzērienu veidus jeb 30 produktus vietējiem pircējiem un eksportē uz vairākām valstīm. 2016.gadā “Abavas vīni” saražoja 90 tonnas vīna.

Pirms septiņiem gadiem SIA “Kroņstrauts” Sabilē sāka sidra ražošanu no Latvijā audzētiem īpaši izmeklētu šķirņu āboliem, neizmantojot sulas vai koncentrātus. Kurzemes reģiona ražotāja apjoms ir aptuveni 30 tonnas sidra gadā, katru gadu ir ievērojama izaugsme. Patlaban uzņēmums aktīvi strādā pie produkcijas pieejamības vietējā tirgū un eksporta iespēju attīstīšanas. Uzņēmumam ir būtiska loma gan kā vietējo augļu pārstrādātājam, gan arī nodrošinot darba vietas Sabiles un tās apkārtnes iedzīvotājiem.

“Latvijā alkohola nozarē ir manāma aktīvāka premium klases dzērienu virziena attīstība, kas iezīmē arī jaunu produktu ienākšanu nozarē. Vīns un sidrs Latvijā kļūst aizvien populārāki, kas ir saistīts ar pieaugošo vīna kultūras izplatību. Nav pārsteigums, ka vīna patēriņa apjomi pēdējos gados pieaug pat par 3-5% gadā,” atzina Vītols.

LANA izveidota 2013.gada septembrī, tajā apvienojušies deviņi Latvijas lielākie nozares uzņēmumi: AS “Latvijas balzams”, SIA “LIVIKO”, SIA “Pernod Ricard Latvia”, SIA “Dunker Latvija”, SIA “Prike Latvija”, SIA “Drinks Distribution”, SIA “AMBER DISTRIBUTION LATVIA”, SIA “Abavas dārzi” un SIA “Kroņstrauts”. LANA ir Eiropas alkohola nozares asociācijas “SpiritsEurope” pilntiesīgs biedrs un Latvijas pārstāvis. Asociācija darbojas kā alkoholisko dzērienu industrijas eksperts, pārstāvot nozares kompāniju interešu atbalstu un iestājas par atbildīgu un saprātīgu alkohola lietošanas vidi Latvijā.

LA.lv