Laukos
Bizness

“Latvijas attīstībai” cīnīšoties pret Āgenskalna tirgus slēgšanu0

Foto LETA

Reaģējot uz iedzīvotāju lūgumiem, partija “Latvijas attīstībai” apņēmusies cīnīties pret Āgenskalna tirgus slēgšanu, kas paredzēta nākamā gada 1.janvārī, apstiprināja partijas padomnieks Andris Bačkurs.

Sociālajā tīklā “Facebook” izveidotajā domubiedru grupā Bačkurs publicējis aicinājumu iedzīvotājus parakstīties pret Āgenskalna tirgus slēgšanu.

Viņš apstiprināja, ka tirgus darbinieki un citi Āgenskalna iedzīvotāji sākuši vākt parakstus par tirgus saglabāšanu. Līdz šim savākti apmēram 800 paraksti. Taču, lai iegūtu atbalstu deputātu vidū – iedzīvotāji vērsušies pie Bačkura ar lūgumu nodrošināt viņiem pārstāvniecību un atbalstu arī domē.

Padomnieks norāda, ka kopā ar Juri Pūci (LA) un Mārtiņu Bondaru (LRA) vakar ticies ar Āgenskalna iedzīvotājiem, lai pārrunātu izveidojušos situāciju un turpmāko rīcības plānu. “Sākotnēji norunājām tikšanos ar Rīgas Centrāltirgus vadību nākamo pirmdien, taču pēkšņi viņi no tikšanās atteicās norādot, ka dodas komandējumā un tikties varēs tikai pēc 4.decembra,” skaidro padomnieks.

Viņš norāda, ka šobrīd Āgenskalna tirgus slēgšana plānota bez acīm redzamiem iemesliem. Lai gan iedzīvotājiem ticis paziņots, ka nākamā gada janvārī tirgu slēgs, jo ēka ir ārkārtas stāvoklī – slēdziena no atbildīgajām iestādēm par to nav. “Tirgum ir izremontēts pagrabs, jumts, ieklātas flīzes, noasfaltēts iekšpagalms, tāpēc nav saprotams, kādēļ dome sākotnēji iegulda tirgus attīstībā, bet tagad pēkšņi izdomā to slēgt”, pauž padomnieks.

Kopā ar iedzīvotāju pārstāvi LA vienojušies, ka pirmdien tiks apkopots visu iesniegto parakstu skaits un tie tiks iesniegti izskatīšanai domē. “Neatkarīgi no situācijas attīstības, esam uzņēmušies pārstāvēt iedzīvotāju intereses šajā jautājumā,” norāda Bačkurs.

Jau ziņots, ka nākamā gada sākumā Āgenskalna tirgu slēgs, lai veiktu renovācijas darbus. Šobrīd veikti tehniskie priekšdarbi, lai esošo tirdzniecību varētu saglabāt līdz šā gada nogalei. Rekonstrukcijas laikā visiem tirgotājiem un tirgus darbiniekiem tikšot piedāvātas darba un tirdzniecības vietas Centrāltirgū.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

LA.lv