Laukos

“Latvijas balzams” pirmajā pusgadā strādājis ar apgrozījuma kritumu0

Foto: LETA

Latvijas lielākais alkoholisko dzērienu ražotājs AS “Latvijas balzams” šogad pirmajā pusgadā strādāja ar 32,339 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,2% mazāk, nekā 2017. gada pirmajā pusgadā, bet neauditētā neto peļņa ir 2,912 miljoni eiro, kas ir par 15% lielāka nekā 2017.gada pirmajā pusgadā, teikts neauditētajā finanšu pārskatā, kas iesniegts biržai “Nasdaq Riga”.

Apgrozījuma kritumu galvenokārt ietekmējis pasūtījumu un pārdošanas apjomu samazinājums no galvenajiem klientiem un tirgiem – Lietuva, ASV, Spānija, “Stoli Group”.

Lietuvā dēļ pagājušajā gadā paaugstinātām akcīzes nodokļa likmēm un mārketinga aktivitāšu aizlieguma alkoholisko dzērienu tirgus stagnē un samazinās.

Tiešās pārdošanas apjomi gala patērētājiem ASV un “Stoli Group” joprojām ir labā līmenī, bet pasūtījumu apjomus galvenokārt negatīvi ietekmē izmaiņas krājumu vadībā – izplatītāju krājumu apjoma samazināšana, kas tādejādi novirza turpmākos pasūtījumus uz kalendārā gada otro pusi. Tas daļēji atspoguļo arī “Latvijas balzama” krājumu apjoma palielinājumu.

Galvenie iemesli neto peļņas palielinājumam ir izmaiņas krājumu vadībā – būtiska daļa lēnas aprites krājumu tika realizēti izmantojot citus kanālus, kā arī iepirkumu departaments noslēdza izdevīgus darījumus pamata izejvielu iegādei. Papildus iepriekš minētajam, izmaiņas uzņēmumu ienākuma nodokļa piemērošanas kārtībā pozitīvi ietekmēja neto peļņas rādītāju, dodot iespēju turpināt veikt ieguldījumus ražošanas iekārtu automatizācijā.

2017.gada pirmajā pusgadā “Latvijas balzams” strādāja ar 35,994 miljonu eiro apgrozījumu un guva 2,523 miljonu eiro peļņu.

“Latvijas balzama” akcijas kotē biržas “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā.

LA.lv
LA
Laukos.lv
Laukos
PVD atkārtoti konstatē salmonellu Ukrainas izcelsmes olu baltuma produktā 1
1 diena
LE
LETA/BNS
Laukos
Lietuvas minerālmēslojuma tirdzniecības kompānijas “Scandagra” peļņa sarukusi līdz 2,275 miljoniem eiro
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Vienkārši padomi miniiekrāvēja izvēlei
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Kultūra
Nīcas novada svētkos atdzīvinās leģendāro filmu “Kāzas Nīcā”
19 minūtes
LE
LETA
Dabā
Tveici pēcpusdienā pārtrauks lietus un negaisa mākoņi
59 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Nemiro: nevis algu pacelt, bet gan neapliekamo minimumu
44 minūtes
Raivis Šveicars
Ekonomika
“Izskatās pēc politiskā teātra un spekulācijām.” Eksperti par OIK parlamentārās izmeklēšanas komisiju
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Divus policistus apsūdz par vidēja smaguma miesas bojājumu nodarīšanu aizturētajam
31 minūtes