Laukos
Graudkopība

“Latvijas balzams” sāk ražot rozā džinu0


“Latvijas balzams”  produkcija.
“Latvijas balzams” produkcija.
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Sekojot globālajām tirgus tendencēm, Baltijā lielākais alkoholisko dzērienu ražotājs AS “Latvijas balzams” sācis ražot džinu rozā krāsā – “Cross Keys Gin® Upeņu”, informē uzņēmuma globālā zīmola direktors Māris Kalniņš.

To nogaršot pirmie varēs Baltijas iedzīvotāji un džina cienītāji Lielbritānijā, savukārt jau šā gada izskaņā vairāki konteineri ar šo premium jeb augstākās kategorijas dzērienu dosies arī uz Austrāliju un Itāliju.

“Pasaulē jau pastāv simtiem rozā džinu, taču “Cross Keys” džinam ir ievērojami izsmalcinātāka nokrāsa, ko veido purpursarkanās un latviešu tautā iemīlētās upenes. Dzēriena noslīpētā un džinam neraksturīgi maigā garša būs lielisks papildinājums ikvienam kokteilim,” atzina Kalniņš.

Viņš arī informēja, ka jaunā dzēriena receptūras autors ir ilggadējs “Rīgas Melnais Balzams” vecmeistars Jānis Mažis. Džinam raksturīgais kadiķogu rūgtums rūpīgi izbalansēts ar citām zālītēm un augiem, pilnu garšas baudījumu noslēdzot ar svaigu ogu aromātu.

“Cross Keys Gin” ir pirmais premium džins, kas darināts Latvijā, un kopš 2018. gada tas atrodams “Latvijas balzams” pamata zīmolu portfelī Šī dzēriena augsto kvalitāti jau paspējuši novērtēt starptautiski nozares eksperti, piešķirot “The Spirits Business Gin Masters 2019” zelta medaļu.

Jau ziņots, ka Latvijas balzams” pagājušajā gadā strādāja ar 75,138 miljonu eiro apgrozījumu,bet peļņa sasniedza 9,387 miljonus eiro.

“Latvijas balzama” akcijas kotē biržas “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā. Kopš 2015. gada uzņēmums ir daļa no “Amber Beverage Group”. 2018. gadā “Latvijas balzams” nodokļos valsts budžetā iemaksātā summa sasniedza 64,3 miljonus eiro, tostarp 48,7 miljoni eiro – akcīzes nodoklī.

LA.lv
AT
Agro Tops
Laukos
Kartupelis dzen asnus, ko darīt? Paņēmieni asnošanas ierobežošanai glabātavās
14 stundas
LE
LETA
Laukos
“Putnu fabrika “Ķekava”” iepazīstinās ar Latvijas un pasaules gaļas pārstrādes tirgus tendencēm
14 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Augu slimību un kaitēkļu izplatība augļu dārzos oktobrī
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Veselam
Cenrādī par veselības aprūpes pakalpojumiem viens, rēķinā – kaut kas cits
34 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Turcija un ASV vienojušās par ugunspārtraukšanu Sīrijā
24 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Izskan jauni vārdi Latvijas Bankas prezidenta amatam
14 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Mājās nav pārnācis zēns: meklē 11 gadus veco Rinaldu 1
2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Latviju sasniegs jauna nokrišņu zona: sinoptiķu prognoze 7 dienām 1
5 stundas