Laukos
Politika

Latvijas dārzkopji februāra sākumā ikgadējā konferencē debatēs par nozares aktualitātēm0


Bulduru dārzkopības vidusskolas siltumnīcā.
Bulduru dārzkopības vidusskolas siltumnīcā.
Foto: Timurs Subhankulovs

Februāra sākumā Bulduru Dārzkopības vidusskolā notiks ikgadējā dārzkopības konferencē, kurā dārzkopji izvērtēs paveikto un nākotnes izaicinājumus, informē Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomē (LOSP).

Konferencē piedalīsies zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Zemkopības ministrijas (ZM) pārstāvji, lai kopā ar dārzkopjiem pārrunātu plānotās aktivitātes akcizētās degvielas, sezonas strādnieku, transporta nodokļu jautājumos un atbildētu uz aktuālajiem jautājumiem.

Diskusiju laikā iecerēts pārrunāt arī dārzkopju aktualitātes – tiešmaksājumus, platību un saistītos maksājumus, kā arī Lauku attīstības programmu, projekta “Sadarbība” aktivitātes, kontroles pasākumus, zemnieku biežāk pieļautās kļūdas, jaunumus augu veselības un augu aizsardzības jautājumos, kā arī citas aktualitātes.

Konferences noslēgumā nozares pārstāvji piedalīsies atsevišķās augļkopju, stādaudzētāju un dārzeņkopības sekcijās, lai iepazītos ar nozaru specifiskajām aktualitātēm, un detalizētāk uzklausītu ekspertus un iezīmētu tālāko darbību scenāriju nozares problēmu risināšanai.

Konference notiks 9.februārī, no plkst. 9 līdz 17 Bulduru Dārzkopības vidusskolā.

Konferenci rīko LOSP dalīborganizācijas – Latvijas Augļkopju asociācija, Stādu audzētāju biedrība, biedrība “Latvijas Dārznieks”, Bulduru Dārzkopības skolas attīstības biedrība un Stādu un kūdras inovāciju fonds.

LA.lv