Laukos

“Latvijas finiera” bērza saplākšņu tirdzniecības apjoms pieaudzis par 3% 0

Foto: LETA

Latvijas lielākā kokapstrādes uzņēmuma AS “Latvijas finieris” bērza saplākšņu produkcijas tirdzniecības apmērs šogad līdz septembrim pieaudzis par 3% salīdzinājumā ar pagājušo gadu, informēja uzņēmuma valdes loceklis, Tirdzniecības un loģistikas sektora vadītājs Mārtiņš Lācis.

“”Latvijas finiera” lielākajā tirgū Eiropā, kur nonāk vairāk nekā 80% koncerna produkcijas, šogad vērojams mērens, bet stabils tirdzniecības apjomu pieaugums apmēram 3% robežās. Turklāt jāpiebilst, ka zināmā mērā tieši pateicoties dalībai Eiropas Savienībā (ES) varam justies stabilākās pozīcijās nekā citi saplākšņa ražotāji Eiropas kontinentā,” sacīja Lācis.

Vienlaikus viņš piebilda, ka nolūkā paplašināt reģionālo izvērsumu “Latvijas finieris” patlaban aktīvi meklē iespējas palielināt tirdzniecību arī uz tālākiem un dažādā ziņā sarežģītākiem tirgiem.

Pēc Lāča teiktā, patlaban pasaules politiskajā arēnā vairāku lielo reģionu starpā ir vērojama tirdzniecības pozīciju maiņa. “Latvijas finiera” darbību tas pagaidām tiešā veidā nav ietekmējis, taču kompānijas ieskatā šajā situācijā ir jābūt modriem. “Izmaiņas starpkontinentālajā tirdzniecībā notiek, un tām ir rūpīgi jāseko līdzi, cenšoties prognozēt, kādu ietekmi tās varētu atstāt uz ES ražotājiem,” teica Lācis.

Jau ziņots, ka “Latvijas finieris” pagājušajā gadā strādāja ar 224,49 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,6% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 9,5% un sasniedza 11,891 miljonu eiro.

“Latvijas finieris” reģistrēts 1992.gadā, un tā pamatkapitāls ir 86,348 miljoni eiro. “Latvijas finiera” pamatdarbība ir bērza saplākšņa ražošana, pārdošana, produktu attīstība un saistīto pakalpojumu sniegšana klientiem. Citi nozīmīgākie koncerna darbības veidi ir mežsaimniecība un mežizstrāde, ķīmisko produktu ražošana, mašīnbūve un plātņu materiālu tirdzniecība.

LA.lv
LE
LETA
Laukos
“Eurostat”: Latvijā pērn bijis straujāks lauksaimniecības izlaides vērtības kāpums nekā vidēji ES
1 diena
LE
LETA
Laukos
Alus ražošana Latvijā deviņos mēnešos samazinājusies par 4,4%
1 diena
LE
LETA/LA.lv
Laukos
Jelgavā par septiņiem miljoniem eiro plāno būvēt veģetārās pārtikas ražotni
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Latvijā jāsargā demokrātija, vairoties no graujošā populisma
3 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Arhibīskaps Vanags Latvijas iedzīvotājiem simtgadē vēl vairāk uzņemties atbildību un novērtēt sasniegto
2 stundas
RO
Regīna Olševska
Veselam
Pēc iespējas vairāk kustēties! Pārliecināta 101 gadu vecā Alise Lauva
1 stunda
LA
LA.lv
Latvijā
Noskaties! Kā Somija sveic Latviju simtgades svinībās
19 minūtes
LA
LA.lv
Kultūra
Filmas “Dvēseļu putenis” aizkadrā: strēlnieku grims un kostīmi
33 minūtes