Laukos

“Latvijas finiera” koncerns šogad prognozē apgrozījuma pieaugumu līdz 10%0


Koncerna AS “Latvijas Finieris” bērza saplākšņa ražošanas rūpnīca Igaunijas pilsētā Kohilā.
Koncerna AS “Latvijas Finieris” bērza saplākšņa ražošanas rūpnīca Igaunijas pilsētā Kohilā.
Foto – Evija Trifanova/LETA

Kokapstrādes uzņēmuma AS “Latvijas finieris” koncerns šogad prognozē apgrozījuma pieaugumu līdz 10%, ko iespēju pozitīvi raudzīties nākotnē ļauj reģionālā attīstība un resursu pieejamības stabilizācija, informēja uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciālists Pauls Beķeris.

Viņš arī atgādināja, ka “Latvijas finiera” koncerna apgrozījums 2017.gadā pieauga par 7% salīdzinājumā ar 2016.gadu, sasniedzot 229,1 miljonu eiro.

Pagājušā gada otrajā pusē darba apmērus “Latvijas finiera” rūpnīcās ietekmēja netipiski siltais un mitrais laiks, kas neļāva mežsaimniecības nozarei nodrošināt pilnvērtīgas koksnes resursu piegādes. Tāpēc decembrī un šā gada janvārī vairumā koncerna struktūrvienību darba samaksa pirmo reizi vēsturē daļēji tika segta no ienākumu drošības fonda. Tas ir 2011.gadā izveidots “Latvijas finiera” stabilitātes instruments, kuru veido koncerna struktūrvienību uzkrājumi ar mērķi būtiskās, ilgstošās, bet pārejošās tirgus krituma vai koksnes resursu nepieejamības situācijās pēc iespējas saglabāt darba vietas, nezaudēt apmācītus speciālistus un nodrošināt darbiniekiem atalgojuma stabilitāti.

Beķeris norādīja, ka, saglabājoties stabilam pieprasījumam, “Latvijas finieris” pērn eksportēja produkciju kopumā 185 miljonu eiro vērtībā, galvenokārt sadarbības partneriem Eiropā (83%) un Āzijas reģionā. Kopumā koncerna struktūrvienības Latvijā 2017.gadā nodokļos samaksāja 19,3 miljonus eiro. Papildu 2,3 miljoni eiro samaksāti elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) veidā.

Produktu un ražošanas procesu attīstībā, kā arī darba ražības un kvalitātes paaugstināšanā pagājušajā gadā koncerns investēja 21 miljonus eiro, savukārt šogad tiek precizēta koncerna investīciju programma 2018.-2023. gadam 200 miljonu eiro apjomā, kas paredz īstenot trīs nozīmīgus projektus bērza apaļkoku pirmapstrādes jaudu attīstībai Kurzemē, Lietuvas rūpnīcā “Likmere” un Somijas Sastamalas rūpnīcā. Tāpat plānotas investīcijas bērza saplākšņa produktu sortimenta paplašināšanai un ražošanas apjomu kāpināšanai.

Lai veicinātu “Latvijas finiera” turpmāko attīstību, 15.jūnijā akcionāru sapulcē pieņemts lēmums palielināt pamatkapitālu no 45,5 miljoniem eiro līdz 86,5 miljoniem eiro. Ņemot vērā spēkā stājušās izmaiņas Komerclikumā, kas stimulē akciju piešķiršanu darbiniekiem, koncerna akcionāri nolēmuši izlaist personāla akcijas un personāla opcijas kopumā 10 miljonu eiro vērtībā. Līdz ar to turpmākajos trijos gados uzņēmuma akcionāru struktūrā plānots iesaistīt aptuveni 250 koncerna struktūrvienību vadītāju un speciālistu, tādā veidā veicinot viņu piesaisti uzņēmumam un motivējot viņus piedalīties uzņēmuma ilgtermiņa mērķu sasniegšanā un stratēģijas īstenošanā.

“Latvijas finieris” reģistrēts 1992.gadā. ”Latvijas finiera” pamatdarbība ir bērza saplākšņa ražošana, pārdošana, produktu attīstība un saistīto pakalpojumu sniegšana klientiem. Citi nozīmīgākie koncerna darbības veidi ir plātņu materiālu tirdzniecība, mežsaimniecība un mežizstrāde, kā arī sintētisko sveķu un fenola filmu ražošana.

LA.lv