Laukos
Mežsaimniecība

“Latvijas finieris” Krimulas pagastā no 600 bērziņiem izveido “Bērzu laikrādi” 0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – Valdis Semjonovs

“Latvijas valsts 100-gadei un nākotnei” – ar šādu devīzi šonedēļ, 14.septembrī, tika aizvadītas kārtējās koncerna “Latvijas Finieris” Meža dienas, kas notika uzņēmuma īpašumā Krimuldas pagasta “Zābakos”.

Kopīgi ar sadarbības partneriem un valsts institūciju pārstāvjiem tika iestādīti vairāk nekā 150 kļavas un ozola dižstādi, kā arī sākta “Bērza laikrāža” veidošana.

Zābakkalna nogāzē iestādītie 600 bērziņi ir pirmais solis ilgtermiņa projektā, ko veidos liels, 12 vienādās daļās sadalīts aplis. Pakāpeniski ik pēc trim gadiem šīs daļas apstādot, līdz 2050. gadam izveidojot no kalna gala lieliski pārredzamu demonstrāciju platību “Bērza laikrādi”.

Nākotnē “Zābaku” apmeklētāji uzskatāmi varēs redzēt, cik ātri bērzi aug, kā gadiem ejot audze mainās un kādi mežsaimnieciskie darbi katrā no audzes attīstības posmiem veicami.

“Latvijas Finieris” Meža dienu tradīciju turpina jau teju 20 gadu garumā, un jau vairākus gadus tā veiksmīgi darbojas arī Lietuvā un Igaunijā, kur uzņēmums pārstāvēts ar savām ražotnēm.

“Latvijas Finieris” īpašums “Zābaki” ir ainaviska vieta Gaujas krastā, kas apvieno skaisto un simbolisko ar lietderīgo un dinamisko. Tur atrodas Gaujas nacionālā parka aktīvās atpūtas taka un dažādos laikos stādītas mežaudzes, kas grezno apkārtni un turpina veidot šīs vietas vēsturi. “Zābaku” teritorijā aktīvi darbojas arī “Latvijas Finieris” kokaudzētava, kas gadā spēj izaudzēt ap vienu miljonu bērza stādu, turklāt tas tiek darīts modernākajā veidā, praksē apvienojot virkni zinātnisko atziņu un pētījumu rezultātus no pašu apsaimniekotajiem mežu īpašumiem.

Jau ziņots, ka “Latvijas Finieris” 2016. gadā sasniedza 213,4 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 9% vairāk, nekā 2015. gadā, savukārt pārdotais saplākšņa apjoms pieauga līdz 260 000 kubikmetriem. Tie ir līdz šim augstākie rādītāji uzņēmuma vēsturē.

“Latvijas Finieris” pamatdarbība ir bērza saplākšņa ražošana, pārdošana, produktu attīstība un saistīto pakalpojumu sniegšana klientiem. Citi nozīmīgākie koncerna darbības veidi ir plātņu materiālu tirdzniecība, mežsaimniecība un mežizstrāde, kā arī sintētisko sveķu un fenola filmu ražošana.

Uzņēmums eksportē aptuveni 95% no saražotā saplākšņa, ko pārdod vairāk nekā 60 valstīs, nozīmīgākie tirgo – Lielbritānija, Vācija, Francija, Itālija, Nīderlande un Turcija.

Bērza saplāksni izmanto dažādās jomās: celtniecībā – iekšējām un ārējām sienām, grīdām, sastatnēm, platformām, betonēšanas veidņiem; transporta industrijā – treileru, autobusu un mikroautobusu grīdām, treileru sienu un griestu apšuvumam; kuģu būvē.

LA.lv
LE
LETA/LA.lv
Laukos
Jelgavā par septiņiem miljoniem eiro plāno būvēt veģetārās pārtikas ražotni
22 stundas
LA
Laukos.lv
Laukos
Vai apdraudēta bezmaksas piena un augļu izdale skolās? Briselē spriedīs par programmas finansējumu
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Amerikāņi atjauno ‘Massey Ferguson’ traktorus
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AT
Andris Tiļļa
Kultūra
No debesu augstumiem uz zemes: 12 apustuļu skulptūras Doma dārzā
3 stundas
LE
LETA
Uncategorized
JKP varētu atbalstīt Gobzemu premjera amatam
47 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Daugavpils novadā no grāvja izceļ noslīkušu cilvēku
39 minūtes
LA
LA.lv
Ekonomika
Vai nākotnē maksāsim ar kripto-eiro? Konferencē diskutēs par virtuālo naudu
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Baltijas valstu galvaspilsētās būtiski sarukusi benzīna cena
58 minūtes