Laukos
Mežsaimniecība

“Latvijas Finieris” pērn pārsniedzis 250 miljonu apgrozījumu1


Koncerna AS “Latvijas Finieris” bērza saplākšņa ražošanas rūpnīca.
Koncerna AS “Latvijas Finieris” bērza saplākšņa ražošanas rūpnīca.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Koncerns “Latvijas Finieris” 2018. gadā sasniedza 250,9 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 9,5% vairāk nekā 2017. gadā, informē uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciālists Pauls Beķeris.

Labos rezultātus palīdzēja nodrošināt iepriekšējos gados veiktās investīcijas, kā arī uzņēmuma stabilās pozīcijas tirgū, veicot augstas pievienotās vērtības bērza saplākšņa produktu piegādes industriālajiem klientiem vairāk nekā 60 pasaules valstīs.

2018. gadā attīstībā investēti kopumā nepilni 26 miljoni eiro.

Atbilstoši koncerna vidējā termiņa investīciju programmai uzsākti un šogad turpinās sagatavošanās darbi SIA RSEZ “Verems” paplašināšanas projekta īstenošanā.

Būtiska investīciju daļa ieguldīta bērza apaļkoku pirmapstrādes ražošanas jaudu palielināšanā koncerna rūpnīcās Lietuvā un Somijā, tā diversificējot pieeju koksnes resursiem un nodrošinot lielākas sadarbības iespējas ar šo valstu meža īpašniekiem.

Tāpat nozīmīgas investīcijas veltītas saplākšņa produktu attīstībai, kā arī ražošanas procesu efektivitātes paaugstināšanai, rezultātā kopējo produktivitāti pērn kāpinot par vairāk nekā 10%. Tas palīdzējis turpināt īstenot arī pirms septiņiem gadiem uzsākto atalgojuma pieauguma programmu, kā ietvaros vidējā bruto alga “Latvijas Finierī” 2018. gadā pieaugusi par 7%.

Kopumā koncerns pagājušajā gadā nodrošināja darbu vidēji 2665 cilvēkiem mēnesī, no kuriem 2200 strādāja Latvijas struktūrvienībās, kur vidēji uz vienu strādājošo darbaspēka nodokļos (VSAOI un IIN) samaksāti 8200 eiro gadā.

Elektroenerģijas obligātās iepirkumu komponentes (OIK) veidā 2018. gadā Latvijā samaksāti 1,56 miljoni eiro.

Ņemot vērā pasaules politiskajā arēnā vērojamo tirdzniecības pozīciju maiņu vairāku lielo reģionu starpā, nenoteiktību breksita jautājumos, kā arī Eiropas vadošo valstu ekonomiku attīstības tempu palēnināšanos, šogad konkurence bērza saplākšņa tirgū ir saasinājusies. Līdz ar to uz šī gada prognozēm koncerns raugās ar piesardzību.

Lai sabalansētu ražošanas iespējas ar tirgus pieprasījumu, par vienu no prioritātēm izvirzīta produktu un klientu apkalpošanas servisa attīstība, tai skaitā reģionos ārpus Eiropas Savienības. Būtisks solis šajā virzienā ir produktu attīstības un tirdzniecības uzņēmuma “Riga Wood North America, Inc.” aktīvās darbības atsākšana ASV, tā stiprinot bērza saplākšņa zīmola “RIGA” klātbūtni Ziemeļamerikas tirgū.

Savukārt pēc vairāku gadu ilgas pētījumu programmas šogad rūpnieciskā apjomā uzsākta jauna sastāva līmes ražošana, kurā ievērojama daļa fosilo izejmateriālu (fenols un formaldehīds) aizstāti ar lignīnu – vienu no dabiskajām koksnes sastāvdaļām. Tādā veidā “Latvijas Finieris” iet soli solī ar globālajām bioekonomikas attīstības tendencēm, un laikā, kad aizvien lielāka uzmanība pasaulē tiek veltīta ilgtspējas jautājumiem, saviem klientiem spēj piedāvāt būtiskas konkurētspējas priekšrocības.

Kā ziņots, 2017.gadā “Latvijas finieris” strādāja ar 224,49 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,6% vairāk nekā gadu iepriekš, bet peļņa pieauga par 9,5% un sasniedza 11,891 miljonu eiro.

“Latvijas finieris” reģistrēts 1992.gadā, un tā pamatkapitāls ir 90,403 miljoni eiro.

Koncerna “Latvijas Finieris” pamatdarbība ir bērza saplākšņa ražošana, pārdošana, produktu attīstība un saistīto pakalpojumu sniegšana klientiem. Citi nozīmīgākie koncerna darbības veidi ir plātņu materiālu tirdzniecība, mežsaimniecība un mežizstrāde, kā arī sintētisko sveķu un fenola filmu ražošana.

Latvijas Finieris” eksportē aptuveni 95% no saražotā saplākšņa, ko pārdod vairāk nekā 60 valstīs (nozīmīgākās – Lielbritānija, Vācija, Francija, Itālija, Nīderlande).”Bērza saplāksni izmanto dažādās jomās: celtniecībā – iekšējām un ārējām sienām, grīdām, sastatnēm, platformām, betonēšanas veidņiem; transporta industrijā – treileru, autobusu un mikroautobusu grīdām, treileru sienu un griestu apšuvumam; kuģu būvē.

LA.lv