Bizness, Kokapstrāde

“Latvijas Finieris” pērn sasniedzis 229 miljonu eiro apgrozījumu

Latvijas lielākā kokasptrādes uzņēmuma AS “Latvijas Finieris” konsolidētais apgrozījums pagājušajā gadā sasniedzis 229 miljonus eiro, kas ir 7% pieaugums salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, liecina koncerna neauditētais gada pārskats.

Kā informē uzņēmuma pārstāvis Pauls Beķeris, saglabājoties stabilam pieprasījumam, pērn “Latvijas Finieris” eksportēja produkciju kopumā 185 miljonu eiro vērtībā, galvenokārt sadarbības partneriem Eiropas kontinentā (83%) un Āzijas reģionā.

Kopējais koncerna darbinieku skaits pagājušajā gadā bija 2700 dabinieki, no kuriem 2200 strādāja Latvijas struktūrvienībās, tajā skaitā 400 Latgales reģionā, bet 500 bija nodarbināti ārvalstīs.

Savukārt nodokļos “Latvijas Finiera” struktūrvienības Latvijā pērn samaksājušas 18,7 miljonus eiro, tajā skaitā 2,9 miljonus – Latgales reģionā.

Līdz ar to pēdējo desmit gadu laikā kopumā Latvijas budžetā iemaksāto nodokļu apjoms sasniedzis 130 miljonus eiro.

Papildu tam kopš 2011.gada “Latvijas Finieris” elektroenerģijas obligātās iepirkumu komponentes (OIK) veidā samaksājis 12,4 miljonus eiro. Ņemot vērā izmaiņas OIK aprēķina kārtībā, šogad plānotais OIK maksājumu apjoms ir 1,6 miljoni eiro (pie līdzvērtīgiem saimnieciskās darbības rādītājiem Latvijā).

Jau ziņots, ka “Latvijas finieris” 2016.gadā strādāja ar 218,831 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 12,6% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa palielinājās par 5% un bija 10,857 miljoni eiro.

Latvijas finieris” dibināts 1992.gadā, pamatkapitāls ir 45,522 miljoni eiro.

“Latvijas finiera” pamatdarbība ir bērza saplākšņa ražošana, pārdošana, produktu attīstība un saistīto pakalpojumu sniegšana klientiem. Citi nozīmīgākie koncerna darbības veidi ir plātņu materiālu tirdzniecība, mežsaimniecība un mežizstrāde, kā arī sintētisko sveķu un fenola filmu ražošana.

“Latvijas Finieris” eksportē aptuveni 95% no saražotā saplākšņa, ko pārdod vairāk nekā 60 valstīs (nozīmīgākās – Lielbritānija, Vācija, Francija, Itālija, Nīderlande un Turcija).Bērza saplāksni izmanto dažādās jomās: celtniecībā – iekšējām un ārējām sienām, grīdām, sastatnēm, platformām, betonēšanas veidņiem; transporta industrijā – treileru, autobusu un mikroautobusu grīdām, treileru sienu un griestu apšuvumam; kuģu būvē.

Pievienot komentāru