Laukos
Gaļa un zivis

Latvijas Gaļas liellopu audzētāju asociācija atjaunojusi darbību 0

Ffoto: Timurs Subhankulovs

Latvijas Gaļas liellopu audzētāju asociācijas darbība ir atjaunota, jo tā novērsusi visus Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) iepriekš konstatētos pārkāpumus vēl pirms noliktā termiņa – 1.novembra, pastāstīja Lauksaimniecības datu centra direktora vietniece Erna Galvanovska.

“Asociācijas darbība ir atjaunota,” sacīja Galvanovska. Viņa paskaidroja, ka asociācija jau pagājušajās nedēļas vidū bija sakārtojusi dokumentāciju, un lūdza ātrāk atjaunot tās darbību. Tā kā ekspertu komisijai iebildumu nav bijis, tās darbība tika atjaunota.

Oktobra sākumā jau ziņots, ka ekspertu komisija, kuras sastāvā ir pārstāvji no Zemkopības ministrijas (ZM), Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Lauksaimniecības datu centra un Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāvji, apturēja Latvijas Gaļas liellopu audzētāju asociācijas darbību PVD konstatētu pārkāpumu dēļ.

Galvanovska iepriekš skaidroja, ka pērn PVD organizācijas kontrolē konstatēja vairākus pārkāpumus saistībā ar dokumentāciju, kuru novēršanai tai tika dots noteikts termiņš. Šogad pēc vairāk nekā gada kopš iepriekšējās pārbaudes PVD atkārtotā kontrolē konstatēja, ka pārkāpumi nav novērsti, bet to skaits ir pat palielinājies. Asociācijai tika uzdots divu gadu laikā sakārtot nesakārtotos dokumentus, tostarp attiecībā uz valsts ciltsgrāmatu, dzīvnieku vērtēšanu, sertifikācijas izsniegšanu vaislas dzīvniekiem, kas pēc likuma prasībām tai ļautu sniegt ciltsdarba pakalpojumus gaļas liellopu audzēšanas nozarē.

Latvijas Gaļas liellopu audzētāju asociācijas valdes priekšsēdētāja Aija Ādama aģentūrai LETA iepriekš teica, ka lielā darba apmēra dēļ asociācijai neizdevās attiecīgos pārkāpumus novērst līdz PVD sākotnēji dotam termiņam, taču oktobra sākumā asociācija pārkāpumus ir novērsusi un gaida atzinumu, kad tās darbība tiks atjaunota.

LA.lv
LE
LETA/LA.lv
Laukos
Jelgavā par septiņiem miljoniem eiro plāno būvēt veģetārās pārtikas ražotni
1 diena
LA
Laukos.lv
Laukos
Vai apdraudēta bezmaksas piena un augļu izdale skolās? Briselē spriedīs par programmas finansējumu
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Amerikāņi atjauno ‘Massey Ferguson’ traktorus
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO: Latvijā pazīstami cilvēki pauž sirsnīgus vēlējumus savai valstij
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Diena būs vējaina, daudzviet uzpilinās lietus
2 minūtes
LA
LA.lv
Kultūra
FOTO: Latvijas simtgades stāsts izskan fantastiskā deju lielizrādē “Abas Malas”
15 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
“Dinamo” neiemet “bullīšus” un zaudē Gagarina kausa īpašniecei “Ak Bars”
13 stundas
LE
LETA
Dabā
Laika prognoze: kādi laikapstākļi sagaida valsts svētkos, un vai būs labi redzams salūts?
16 stundas