Laukos

Latvijas garšīgākais medus ievākts Rīgas viesnīcas “Hotel Janne” jumta stropos0

foto – Shutterstock

Aizvadītajā nedēļas nogalē Pierīgā notikušajā “Latvijas biškopju vasaras saietā 2018” konkursā “Garšīgākais Latvijas medus 2018” par uzvarētāju atzīts Rīgā ievāktais liepziedu medus, kuru ievācis Rīgas biškopis Valdis Janovs no savas dravas uz viesnīcas “Hotel Janne” jumta, informēja biedrībā.

Savukārt otro vietu konkursā ieguva Rīgas Latviešu biedrības sadarbībā ar SIA “Vinnis” ievāktais liepziedu medus no bišu saimēm, kas izvietotas Merķeļa ielā uz Rīgas Latviešu biedrības jumta. Medus ievākts no Vērmanes dārzā, kanālmalas apstādījumos un Esplanādē ziedošām liepām.

Trešo vietu ieguva Indras Jukņēvičas dravā bišu ievāktais pavasara ziedu medus no Amatas novada.

“Jau otro gadu pēc kārtas biškopju vasaras sietā par garšīgāko Latvijas medu ir atzīts Rīgas liepu medus, bet šogad tam ir arī otrā vieta. Bieži medus pircēji vienkāršu gaišu vasaras medu dēvē par liepu medu, bet patiesībā liepu medus tiešām ir gaišs, taču ar ļoti specifisku garšu. Tas nedaudz rūgts ar mentola piegaršu un izrādās, ka tieši šī garšu kombinācija visvairāk patīk medus ēdājiem. Savukārt Rīgā un citās lielās pilsētās var ievākt 100% tīru liepu medu, jo nekas cits liepziedu laikā pilsētā nezied no kā bites varētu ievākt nektāru, tās lido tikai uz liepām. Viss Rīgā ievākties medus tiek rūpīgi analizēts pārbaudot tā kvalitāti un nekaitīgumu, tādēļ pavisam droši varam apliecināt, ka pilsētā ievāktais medus ir labs,” teica Latvijas Biškopības biedrības valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

Savukārt citā konkursā – “Veiksmīgākā biškopības produkta etiķete 2018” uzvarēja SIA “Brencmilni” no Sakņu pagasta Madonas novadā, iegūstot pirmās arī skatītāju simpātijas. Etiķetes dizainu kopīgi izstrādāja Santa Stūrīte un Una Gorodecka. Otro vietu ieguva Ivars Lukšo no Rankas pagasta Gulbenes novadā, bet trešo – Ēriks Zaics no Susējas pagasta Ērgļu novadā.

Šogad pirmo reizi tika organizēts konkurss “Gardākā medus kūka 2018” un pirmo vietu konkursā ieguva biškope no LPKS “Medotava” Ogres novadā, Madlienas pagastā Kristīne Kristjansone. Savukārt otrā vieta piešķirta Leldei Gailei no Siguldas un trešā vieta – Madarai Vītolai no Salaspils. Pasākuma apmeklētāju simpātiju ieguva Judīte Kaktiņa no Alūksnes novada.

Ikgadējais Latvijas biškopju vasaras saiets notika 21. un 22. jūlijā Mārupē, kurā piedalījās 1637 apmeklētāji.

Kopā tika iesniegti 73 medus paraugi konkursam “Garšīgākais Latvijas medus 2018”, 26 etiķetes konkursam “Veiksmīgākā biškopības produkta etiķete 2018” un deviņas medus tortes konkursam “Gardākā medus kūka 2018”. Medu, etiķeti un kūkas vērtēja gan biškopju saieta dalībnieki, gan profesionāla žūrija.

Latvijas Biškopības biedrība ir lielākā lauksaimniecības nozaru organizācija Latvijā, kura apvieno 3319 biedrus – lauksaimniekus, kas nodarbojas ne tikai ar biškopības produkcijas ražošanu, bet pārstāv arī citas lauksaimniecības nozares

LA.lv
LA
LA.LV
Laukos
Pētījums: Baltijas iedzīvotājiem uzturā pārāk maz dārzeņu un graudaugu 1
23 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Baltijas lauksaimnieki jaunajiem ES vadītājiem pieprasa taisnīgu tiešmaksājumu sadali
1 diena
GS
Gundega Skagale
Laukos
Ik sezonu – 400 beigti roņi. Kā risināt zvejnieku un dzīvnieku konfliktu?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
Rīgas domes stundas var sākt skaitīt
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Vai šomēness iestāsies noturīga ziema? Izskan pirmās prognozes arī par laikapstākļiem Ziemassvētkos
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Sienas sagruvušas, jumta nav…Traģēdijas Alūksnes novada mājās
37 minūtes
AL
Agris Liepiņš
Latvijā
Agris Liepiņš: Politiskie tekulīši maina piederību partijai biežāk nekā čigāns zirgus 1
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Starp lielākajām Latvijas pilsētām plāno veidot ātrgaitas autoceļus
18 minūtes