Laukos
Dārzeņi un augļi

Latvijas klimats ik gadu kļūst arvien piemērotāks vīnogu audzēšanai0


Izstādē “Latvijas vīnogas” Latvijas Dabas muzejā.
Izstādē “Latvijas vīnogas” Latvijas Dabas muzejā.
Foto – LETA

Latvijas klimats ik gadu kļūst arvien vairāk piemērots vīnogu audzēšanai un, ja tā turpināsies, vīnogu audzēšana Latvijā varētu kļūt par arvien perspektīvāku nozari, uzskata Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrības priekšsēdētājs Ričards Ivanovs.

Viņš norādīja, ka 2019.gads ir bijis labs vīnogu audzētājiem. “Šis gads Latvijā audzētajām vīnogām īpaši patika. Mūsu klimats ar katru gadu vairāk un vairāk kļūst piemērots vīnogu audzēšanai. Ja arī nākamās vasaras klimatisko izmaiņu rezultātā būs tik pat siltas, vīnogu audzēšana Latvijā varētu kļūt par arvien perspektīvāku nozari,” uzskata Ivanovs.

Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrība informē, lai klātienē apskatītu vīnkopju šā gada darba augļus, šajā nedēļas nogalē no 14. līdz 15.septembrim Bauskas pilī Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrība organizē ikgadējo izstādi “Latvijas vīnogas 2019”, kurā būs iespēja apskatīt vairāk nekā 100 šķirņu dažādās Latvijas vietās audzētu vīnogu paraugu.

Izstādes apmeklētāji arī šogad varēs aplūkot plašu vīnogu šķirņu klāstu, iepazīt ogu paraugus no dažādām Latvijas vietām un dažādos apstākļos audzētām vīnogām. Būs apskatāmas universālās un galda, kā arī vīna vīnogas.

Ikviens izstādē varēs uzzināt, kuras ir izturīgākās, kuras vieglāk audzējamās šķirnes un kuras prasa pastiprinātu uzmanību. Izstādē varēs saņemt vīnogu audzētāju konsultācijas šķirņu izvēlē un pasūtīt vīnogu stādus.

Interesenti izstādes pirmajā dienā sestdien, 14.septembrī, plkst.13 aicināti piedalīties izglītojošā seminārā “Latvijas vīnogas 2019”, kurā varēs uzzināt par vīnogu audzēšanas izaicinājumiem Latvijā.

Latvijas vīnogu izstāde apmeklētājiem būs atvērta sestdien, 14.septembrī, no plkst.10 līdz 19 un svētdien, 15.septembrī, no plkst.10 līdz 15. Izstāde “Latvijas vīnogas 2019” notiek Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrības īstenotajā projektā “Latvijas vīna tūrisma attīstība”.

LA.lv
LA
LA.LV
Laukos
Pētījums: Baltijas iedzīvotājiem uzturā pārāk maz dārzeņu un graudaugu 1
13 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Baltijas lauksaimnieki jaunajiem ES vadītājiem pieprasa taisnīgu tiešmaksājumu sadali
14 stundas
GS
Gundega Skagale
Laukos
Ik sezonu – 400 beigti roņi. Kā risināt zvejnieku un dzīvnieku konfliktu?
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZE
Zane Eniņa
Latvijā
Vienīgajā kemphila ciematā Latvijā Arnis un Ieva Zundas jauniešiem sniedz māju izjūtu
4 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Turpmāk valdīs cikloni: laika prognoze 7 dienām
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Pūce sasauc preses konferenci
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Talsos apbrīno un smejas par “meistardarbu”
3 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
REPORTĀŽA: Kā Sanktpēterburgā atvadījās no Marisa Jansona
4 stundas