Laukos
Bizness

“Latvijas koks” prognozē asociācijas uzņēmumu kopējā apgrozījuma pieaugumu0

Ilustratīvs attēls. Foto – LETA

Asociācijas “Latvijas koks” uzņēmumu kopējais apgrozījums nākamgad varētu pieaugt, prognozēja kokapstrādātāju asociācijas “Latvijas koks” izpilddirektors Artūrs Bukonts.

“Mīnusos mēs noteikti nākamgad neieiesim, apgrozījums, domāju, turpinās augt,” sacīja Bukonts.

Vienlaikus viņš atzina, ka šogad 10% apgrozījuma pieaugumu asociācijas biedriem neizdosies sasniegt apgrūtinātās izejvielu pieejamības un cenu svārstību dēļ.

Bukonts atgādināja, ka nokrišņiem bagātie laika apstākļi šogad negatīvi ietekmēja Latvijas kokapstrādes uzņēmumu resursu pieejamību un problēmu vēl vairāk saasināja tas, ka saistībā ar Baltkrievijas aizliegumu neapstrādātas koksnes eksportam šogad samazinājās importa iespējas no Baltkrievijas. Tādējādi Latvijas kokapstrādātāji iespēju robežās ieved trūkstošos resursus no Lietuvas un Igaunijas, kā arī atsevišķos gadījumos no Zviedrijas, bet šie apmēri ir minimāli un īstu alternatīvu Baltkrievijas tirgum nav.

Viņš prognozēja, ka nākamgad nozarē saglabāsies līdzšinējās problēmas – darbaspēka trūkums, kā arī koksnes trūkums, ņemot vērā, ka arī turpmāk varētu būt tādi klimatiskie apstākļi, kādi bija šogad. Tāpat izaicinājums būs nodrošināt pietiekamas mežistrādes jaudas, lai labvēlīgos laika apstākļos varētu nodrošināties ar resursu nebaltām dienām. “Mums būs jābūt spējīgiem īsā laikā, kad ir labi laika apstākļi, sagatavot pietiekoši daudz kokmateriālu tiem periodiem, kad mēs netiekam mežā,” teica asociācijas izpilddirektors.

Bukonts arī pieļāva, ka sliktās koksnes pieejamības dēļ par izejmateriāliem varētu nākties maksāt nesamērīgi daudz, ja nelabvēlīgi laika apstākļi būs arī turpmāk.

Asociācijas “Latvijas koks” uzņēmumu galvenā produkcija ir bērza saplāksnis, liekti līmētās detaļas, koksnes skaidu plātnes, mēbeļu plātnes, sērkociņi, zāģmateriāli, dažādi izstrādājumi no koksnes un visu veidu mēbeles, kā arī ostas pakalpojumi.

LA.lv