Laukos
Bizness

“Latvijas koks” uzņēmumu apgrozījums pērn pieaudzis par 7% 0

Foto no Pixabay.com

Latvijas kokapstrādātāju asociācijas “Latvijas koks” uzņēmumu apgrozījums 2017.gadā sasniedza 513 miljonus eiro, kas ir 7% pieaugums salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, informēja asociācijas izpilddirektors Artūrs Bukonts.

Lielāko daļu jeb 6,4% pieaugumu kopējā apgrozījumā nodrošinājis eksports. “Apgrozījums pieaudzis par 7% galvenokārt, pateicoties eksportam. Vietējā tirgū tā izaugsme ir bijusi salīdzinoši neliela,” teica Bukonts.

Labākos eksporta rezultātus uzrādījuši saplākšņa un kokskaidu plākšņu ražotāji, kas ir arī “Latvijas koks” lielākie biedri un kuru apgrozījums vidēji pieaudzis par 15-25%. Kopumā “Latvijas koks” biedriem pērn apgrozījums svārstījies amplitūdā no 10% kritumam līdz pat apgrozījumam, kas gandrīz dubultojies salīdzinājumā ar 2016.gadu, teica Bukonts.

“Latvijas koks” biedri pērn aktīvi ieguldījuši attīstībā. Ja 2016.gadā asociācijas biedri pētniecībā un attīstībā kopumā ieguldīja 2,5 miljonus, tad pērn šie ieguldījumi sasniedza jau trīs miljonus eiro.

Bukonts arī pastāstīja, ka eksporta tirgos pēc “Latvijas koks” biedru produkcijas ir pieprasījums. Tikmēr realizācijas valstu loks pagājušajā gadā mazliet ir nedaudz mainījies. “Ja kādreiz skaidu plākšņu ražotāji vairāk eksportēja uz Krieviju, tad tagad eksporta tirgu lokā parādījusies Lielbritānija, Zviedrija un lieli apjomi iet arī uz Lietuvu. Savukārt saplākšņa ražotājiem ir vēl plašāks eksporta valstu loks nekā skaidu plākšņu,” teica “Latvijas koks” izpilddirektors.

Asociācijas “Latvijas koks” uzņēmumu galvenā produkcija ir bērza saplāksnis, liekti līmētās detaļas, koksnes skaidu plātnes, mēbeļu plātnes, sērkociņi, zāģmateriāli, dažādi izstrādājumi no koksnes un visu veidu mēbeles, kā arī ostas pakalpojumi.

LA.lv
LE
LETA
Laukos
“Rīgas dzirnavniekam” pērn neliels apgrozījuma kritums
1 diena
LE
LETA
Laukos
Mājražotāju kooperatīviem plāno atļaut pretendēt uz ES un valsts atbalstu
1 diena
LE
LETA
Laukos
Rīgā novembra beigās notiks kaņepju nozares konference
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Dāvana Latvijai – 1000 kilometri. Māris Baltais sāka skriet, aizejot pensijā 1
7 stundas
"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
Imants Lancmanis: Guvis piepildījumu karjerā un ģimenē, cilvēks var sākt domāt par valsti 2
8 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Latvijas vēsture pirms valsts dibināšanas 18 jautājumi un atbildes
1 diena
LE
LETA
Latvijā
Politiķi faktiski vienojušies par Saeimas komisiju vadību
4 stundas
AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Ģimenē klusēšana nav zelts! Atziņas no pāriem, kas gredzenus mijuši 18. novembrī
8 stundas