Laukos

Latvijas lauku tūrisma mītnēs šovasar saasinājusies darbaspēka problēma0

Foto – Vivanta Volkova

Latvijas lauku tūrisma mītnēs šovasar saasinājusies darbaspēka problēma, kas sevišķi aktuāla bija pie jūras izvietotajās mītnēs, kur saistībā ar šīs vasaras siltajiem laika apstākļiem bija pastiprināts tūristu pieplūdums, pastāstīja Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” prezidente Asnāte Ziemele.

“Visiem uzņēmējiem, kuru mītnes izvietotas pie jūras, šogad aktuālā problēma bija darbaspēka trūkums. Ja parasti mums sezona ilgst divus mēnešus, tad šogad tā bija gara un aktīva. Vietām klienti bija neapmierināti, jo apkalpojošā personāla trūkuma dēļ viņiem ilgi bija jāgaida ēdiens, lauku tūrisma uzņēmēji nebija raduši pie šāda klientu apmēra,” viņa sacīja.

Pēc Ziemeles teiktā, “Lauku ceļotājs” gada noslēguma sapulcē 8.novembrī plānots runāt par darbaspēka trūkumu un sezonalitāti šajā biznesā. “Tad, kad ir sezona, tad visiem vajag darbiniekus, kas ir izglītoti un spēj apkalpot klientus – tos vajag gan laukos, gan arī pilsētās. Pilsētās, protams, darbiniekiem maksā vairāk un viņi dodas uz turieni,” sacīja Ziemele.

Viņa piebilda, ka darbaspēka trūkumu varētu mazināt darbaspēka ievešana no ārvalstīm, piemēram, Baltkrievijas, Krievijas un Ukrainas. “Skaidrs, ka vietējie iet strādāt tur, kur attiecīgajā sezonā var vairāk nopelnīt, bet baltkrievam tā samaksa, ko patlaban piedāvā lauku viesu mājas, liksies adekvāta un viņš būs priecīgs,” teica Ziemele.

Asociācijas prezidente piebilda, ka, piemēram, Skandināvijā ir ierasta prakse vienas valsts iedzīvotājiem braukt strādāt uz citu tuvējo valsti. “Neviens nebrīnās, ka apkalpošana notiek angļu valodā. Tāpat arī mums ir jābūt elastīgākiem. Ja Latvijas apkārtnē ir krievu valodā runājošas tautas, kas labprāt brauktu pie mums strādāt, ir jāsaka – laipni lūdzam,” sacīja Ziemele, atzīstot, ka patlaban ārvalstu darbaspēka nodarbināšanu ierobežo normatīvie akti, kas nav pareizi.

Biedrības “Lauku ceļotājs” mērķis ir lauku tūrisma attīstība Latvijā kopējā lauku ekonomikas kontekstā, sadarbojoties ar lauksaimniecības, pašvaldību, dabas aizsardzības un citām nozarēm. “Lauku ceļotājs” pārstāv biedru intereses, iesaistās uzņēmējiem labvēlīgas politikas veidošanā, kalpo kā profesionālas informācijas forums un mārketinga platforma. “Lauku ceļotāja” biedri ir lauku tūrisma, lauksaimniecības, amatniecības uzņēmēji, pašvaldības, valsts iestāžu un organizāciju struktūrvienības visos Latvijas novados.

LA.lv
LE
LETA
Laukos
PVD apturējis divu “Pakistānas kebabs” uzņēmumu darbību 2
14 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Mafini, ievārījums un sidrs. Vērtīgie un unikālie paradīzes ābolīši
14 stundas
UG
Uldis Graudiņš
Laukos
Apšaubāmas darbības un haoss. Trūkst zināšanu par notekūdeņu dūņu izmantošanu
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Nākotnē maksājumi kļūs arvien ērtāki – pakustēsies, pamirkšķināsi acis… 3
6 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
“Dinamo” uzkaujas un izcīna otro uzvaru “Latvijas Dzelzceļa” kausā
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
KNAB atbrīvojis aizturēto Ogres novada mēru Helmani 1
5 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Dzeloņdrātis, kas ierobežo manu dzīvi.” Atmiņas par Baltijas ceļu un Atmodas laiku
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Kristiešu draudze izplata aicinājumu pērt bērnus
4 stundas