Laukos
Graudkopība

“Latvijas maiznieks” šogad tehnoloģijās investējis apmēram 250 000 eiro0

Publicitātes foto.

Viens no lielākajiem maizes ražotājiem AS “Latvijas maiznieks” šogad tehnoloģijās investējis apmēram 250 000 eiro, pastāstīja uzņēmuma valdes loceklis Māris Daude.

Pēc viņa teiktā, iepriekšējos divos gados “Latvijas maiznieks” ieguldījumi rūpnīcā kopumā sasnieguši vairāk nekā 5,5 miljonus eiro, līdz ar to šogad investīcijas ir mazākas – jaunās tehnoloģijās ieguldīti aptuveni 250 000 eiro.

Šobrīd “Latvijas maiznieks” ir izsludinājis iepirkumu konkursu par gatavās produkcijas noliktavas projektēšanu, būvniecību un autoruzraudzību Daugavpilī. Pēc Daudes skaidrotā, uzņēmums plāno būvēt pilnīgi jaunu noliktavu, nevis atjaunot jau esošo.

“Mums ir dažāda veida noliktavas, gan -18 grādu temperatūrai, gan +2..+6 grādu, gan arī [produkcijas uzglabāšanai] istabas temperatūrā, bet kopējie apjomi pieaug, un tā rezultātā ir nepieciešamas jaunas, lielākas noliktavas,” skaidroja Daude.

Viņš teica, ka investīciju projektu plānots īstenot līdz 2020.gada vasarai. Kopējo projekta īstenošanā plānoto investīciju apmēru vēl esot grūti prognozēt, jo projektēšanas iepirkums tikai nupat izsludināts.

Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā “Latvijas maiznieks” ir izsludinājis iepirkumu par gatavās produkcijas noliktavas ēkas Spaļu ielā 5, Daugavpilī projektēšanu, būvniecību un autoruzraudzību, ko plāno īstenot līdz 2020.gada 30.jūnijam, piesaistot finansējumu Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam.

Pretendenti iepirkumu konkursā piedāvājumus var iesniegt līdz šā gada 28.novembrim.

“Latvijas maiznieks” šogad plāno investēt tehnoloģijās. Tikmēr pēdējo piecu gadu laikā kopumā “Latvijas maiznieks” attīstībā ir ieguldījis apmēram 14 miljonu eiro, un plāno arī turpmāk attīstīties.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka “Latvijas maiznieks” 2018.gadā strādāja ar 28,72 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 9,7% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 45% – līdz 680 649 eiro.

SIA “Latvijas maiznieks” pamatkapitāls ir 895 629 eiro, un tās lielākais īpašnieks ir Igaunijas kompānija “Maral Invest”. Uzņēmums ražo dažādu veidu maizi, kā arī konditorejas izstrādājumus. Zināmākie zīmoli ir maizes sērija “Zeltene”, “Vita!”, “Melnā”, “Īstenā rudzu maize”, sēklu maize “Pavasara”, “Galda”, “Sabile”, “Līgatne”.

LA.lv
LA
Laukos.lv
Laukos
PVD atgādina par nepieciešamību vakcinēt mājdzīvniekus pret trakumsērgu
2 dienas
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Jaunpils pienotavas” valdi atstāj Raimonds Misa
2 dienas
LA
Laukos.lv
Laukos
Apbalvoti konkursa “Sakoptākais mežs” uzvarētāji
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Latvijā
FOTO, VIDEO: Atvadās no akadēmiķa Jāņa Stradiņa
4 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Mati ceļas stāvus, uzzinot, ka emigrējuši jau esot 600 tūkstoši… 1
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Svētdien Latvijā būs gaišāks laiks: jaunākā prognoze
6 stundas
LE
LETA
Sports
Ankipāns: Par vēlu atradām savu spēli
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Cilvēki atklāti pasaka, kam nevar izdomāt Ziemassvētku dāvanu 1
2 stundas