Laukos
Bizness

“Latvijas mēbeles” uzņēmumu apgrozījums šogad pieaudzis par 2,4%0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto LETA

Asociācijas “Latvijas mēbeles” uzņēmumu apgrozījums šogad deviņos mēnešos ir pieaudzis par 2,4% salīdzinājumā ar 2016.gada attiecīgo periodu un bija 58,3 miljoni eiro, informēja asociācijas izpilddirektore Ieva Erele.

Apgrozījums šajā laika posmā pieaudzis uzņēmumiem, kas ražo biroja mēbeles, korpusa mēbeles un krēslus, kā arī individuālo pasūtījumu veicējiem.

Erele atzīmēja, ka gada sākumā prognozes par asociācijas uzņēmumu apgrozījumu 2017.gadā bija piesardzīgi pozitīvas. Lai gan pēdējā ceturkšņa dati vēl nav apkopoti, patlaban redzams, ka prognozes varētu būt apstiprinājušās un kopvērtējumā 2017.gadā “Latvijas mēbeles” biedriem bijis neliels apgrozījuma pieaugums.

Viņa arī atzīmēja, ka vērā ņemams notikums šogad ir bijusi trīs asociācijas biedru salonveikalu atklāšana 1.decembrī atvērtajā interjera, dizaina priekšmetu un apdares materiālu tematiskajā kvartālā “DECCO Centrs” Rīgā, Katlakalna ielā, kur savus salonveikalus izvietojuši asociācijas biedri – “Wenden Furniture”, “Sencis” (zīmols “Lett”) un “Nakts Mēbeles”. “Sencis” tematiskajā kvartālā atvēris savu pirmo salonveikalu. “Wenden Furniture” jaunajā salonveikalā būs pieejami ne tikai līdz šim ražotie masīvkoka krēsli un galdi, bet uzņēmums vietējam tirgum sācis piedāvāt arī koka ēdamistabas, guļamistabas mēbeles un bērnistabas mēbeles. “Nakts mēbeles” uz “DECCO Centrs” telpām pārcēlis savu guļamistabas mēbeļu un aksesuāru salonu “Berga Bazārā” un veikalā “mc2” izvietoto ekspozīciju.

Latvijas mēbeļu ražotāja “Daiļrade koks” īpašnieks Andris Jansons atzina, ka 2017.gads uzņēmumam ir bijis labāks nekā 2016.gads, pateicoties lielai klientu aktivitātei tirgos un kopējās ekonomiskās aktivitātes augšanai. “Vērojama ļoti liela pircēju interese par dažādiem ražojumu segmentiem – gan bērnu mēbelēm, gan liekti līmētām mēbelēm, dzīvojamo istabu labiekārtojuma risinājumiem,” sacīja Jansons.

Mēbeļu ražotāja “Bolderāja serviss” valdes loceklis Valdis Krauklis sacīja, ka 2017.gads uzņēmumam ir bijis ar minimālu pieaugumu salīdzinājumā ar gadu iepriekš. Turpretī mēbeļu ražotāja “Elīza-K” valdes loceklis Aleksejs Koročkins atzina, ka mīksto mēbeļu pieprasījums vietējā tirgū šogad ir ļoti būtiski samazinājies. Visticamāk, gads noslēgsies 2016.gada līmenī, prognozēja Koročkins.

“Latvijas mēbeles” uzņēmumu apgrozījums šogad pirmajā pusgadā pieauga par 2,7% salīdzinājumā ar 2016.gada attiecīgo periodu un sasniedza 26,8 miljonus eiro, savukārt uzņēmumu eksporta apmēri auga par 1,5%, sasniedzot 17,71 miljonu eiro.

Asociācija “Latvijas mēbeles” ir dibināta 2001.gadā, un apvieno 16 biedrus, no kuriem 14 biedri ir vieni no lielākajiem rūpnieciska rakstura ražotājiem un saražo vismaz 40% Latvijas mēbeļu kopapjoma. Asociācijas biedru vidū ir arī nozares izglītības iestādes.

LA.lv