Laukos
Bizness

Pēc īpašnieku maiņas “Latvijas piena” finansiālie rādītāji kāpj augšup0

Foto – Ivars Bušmanis

Jelgavas rūpnīca “Latvijas piens” pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2016.gada 1.jūlija līdz 2017.gada 30.jūnijam, strādāja ar 23,164 miljonu eiro apgrozījumu un 2,655 miljonu eiro zaudējumiem, liecina informācija “Firmas.lv”.

Finanšu rezultātus šajā gadījumā nevar salīdzināt ar iepriekšējo periodu, kad kompānija strādāja nepilnu finanšu gadu – no 2016.gada 1.janvāra līdz 2016.gada 30.jūnijam.

“Latvijas piens” vadības ziņojumā teikts, ka aizvadītajā finanšu gadā uzņēmuma jaunie īpašnieki veica pirmās investīcijas ražošanas iekārtās. Investējot ražotnē, uzlabojot ražošanas procesus un nodrošinot stabilas piena piegādes, rūpnīca spēja šogad jūnijā pārstrādāt dienā 232 tonnas piena un saražot 24 tonnas siera. Īpašniekiem turpinot investēt ražošanā, plānots vēl vairāk palielināt siera ražošanas daudzumu – līdz 10 000 tonnām siera gadā.

Vadība atzīmē, ka iepriekš minēto darbību rezultātā finanšu rezultāti strauji uzlabojās, un kopš 2017.gada marta sāka būtiski pieaugt apgrozījums un uzņēmums jūnijā sāka strādāt ar peļņu.

Uzņēmuma vadība norāda, ka nākotnē mātes kompānija “Eximo Agro-Marketing” palīdzēs “Latvijas pienam” nodrošināt piekļuvi starptautiskiem tirgiem, kas uzlabos uzņēmuma finanšu rezultātus.

“Jaunajiem īpašniekiem ir izdevies stabilizēt uzņēmuma darbību, būtiski palielināt ražošanas apmērus un kāpināt produkcijas eksportu,” norāda “Latvijas piens” vadība, atzīmējot, ka, pateicoties iepriekš minētajam, “Latvijas pienam” veidojas stabila naudas plūsma, kas ļāva aizvadītā finanšu gada pēdējo ceturksni noslēgt ar peļņu.

“Latvijas piens” vadība atzīmē, ka plānots arī turpmāk palielināt ražošanas apmērus, radīt jaunus produktus, piesaistīt partnerus jauniem eksporta tirgiem, kā arī popularizēt un attīstīt zīmolu “Trikāta” vietējā tirgū.

Jau vēstīts, ka Vācijas koncerns “Fude + Serrahn Milchprodukte” šogad iegādājies “Latvijas piens” kontrolpaketi no kooperatīva “Latraps”, līdz ar to patlaban rūpnīcas 75,1% daļu pieder “Fude+Serrahn Milchprodukte” meitasuzņēmumam “Eximo Agro-Marketing”, 14,5% – “Latraps”, 8,5% – piensaimnieku kooperatīvam “Dzēse”, bet 1,9% – graudkopības kooperatīvam VAKS.

“Fude+Serrahn Milchprodukte” sagatavojis investīciju plānu “Latvijas piena” attīstībai. Tā realizāciju šogad sāks koncerna pārtikas vairumtirdzniecības uzņēmums Baltijā “Eximo Agro-Marketing”.

Tāpat ziņots, ka finanšu gadā, kas ilga sešus mēnešus – no 2016.gada 1.janvāra līdz 2016.gada 30.jūnijam – “Latvijas piens” strādāja ar 8,906 miljonu eiro apgrozījumu un 3,099 miljonu eiro zaudējumiem.

“Latvijas piena” rūpnīca Jelgavā darbu sāka 2012.gadā. Kooperatīva biedru līdzfinansējums bija 1,42 miljoni eiro, kredīts bankās – aptuveni 9,24 miljoni eiro, Eiropas Savienības fondu finansējums – 4,26 miljoni eiro, valsts garantētais atbalsts – 7,11 miljoni eiro.

Kopš 2014.gada uzņēmums fokusējies un attīstījis siera ražošanu. Aizvadītajā finanšu gadā uzņēmumā vidēji tika nodarbināti 106 darbinieki.

LA.lv