Laukos
Piensaimniecība

“Latvijas piena” peļņa finanšu gada deviņos mēnešos bija 405 800 eiro0

Foto – Evija Trifanova/LETA

Piena un piena produktu ražotājs AS “Latvijas piens” pagājušajā finanšu gadā, kas ilga deviņus mēnešus – no 2019.gada 1.janvāra līdz 2019.gada 30.septembrim, strādāja ar 27,385 miljonu eiro apgrozījumu, kā arī guva peļņu 405 783 eiro apmērā, liecina “Firmas.lv” informācija.

Ņemot vērā, ka “Latvijas piens” ir mainījis finanšu gadu, darbības rezultāti nav salīdzināmi ar iepriekšējā gada rezultātiem.

Finanšu pārskata vadības ziņojumā sacīts, ka finanšu gads mainīts, lai pielāgotu finanšu gada slēgšanas procedūru termiņus tādam periodam, kas atbilst vadības redzējumam par finanšu uzskaitē iesaistītā personāla resursu labāku izmantošanu un investīciju mērķu sasniegšanu.

Tāpat vadības ziņojumā sacīts, ka “Latvijas piens” šogad turpināja investēt ar ražošanu saistītos pamatlīdzekļos, savukārt turpmāk kompānija plāno palielināt ražošanas apmērus, radīt jaunus produktus, piesaistīt partnerus jauniem eksporta tirgiem, kā arī attīstīt un popularizēt zīmolu “Trikāta” vietējā tirgū.

2018.gadā “Latvijas piens” strādāja ar 31,632 miljonu eiro apgrozījumu un 419 978 eiro zaudējumiem.

Kompānija “Latvijas piens” reģistrēta 2010.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 15,997 miljoni eiro.

Kapitālā 75,1% pieder Vācijā reģistrētai kompānijai “Eximo Agro-Marketing”, 14,52% – pakalpojumu kooperatīvajai sabiedrībai “Latraps”, 8,51% – piensaimnieku kooperatīvajai sabiedrībai “Dzēse”, bet 1,88% – lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajai sabiedrībai “Vaks”.

Kompānijas patiesie labuma guvēji ir Vācijas pilsoņi Mihaels Fude (Michael Fude), Andreas Zerāns Tīs (Andreas Serrahn Thies) un Marks Ārons Fude (Mark Aaron Fude).

LA.lv