Laukos
Lauku sēta

Latvijas skaistākās lauku saimniecības titulu saņēmuši Kocēnu novada “Zilūži”0


Konkursa uzvarētāji ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, Ivetu Vējoni un žūrijas locekļiem.
Konkursa uzvarētāji ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, Ivetu Vējoni un žūrijas locekļiem.
Konkursa uzvarētāji ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, Ivetu Vējoni un žūrijas locekļiem.

Konkursā, kurā jau septīto gadu tiek noteikta skaistākā lauku saimniecība, šogad galveno balvu saņēma Grasbergu ģimene no “Zilūžu” piensaimniecības Kocēnu novadā. Svinīgā pieņemšanā pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa un Ivetas Vējones kundzes balvas un atzinības šogad saņēmušas kopumā 10 saimniecības no Jelgavas, Kocēnu, Kuldīgas, Ķekavas, Naukšēnu, Rucavas, Skrīveru, Smiltenes un Vecpiebalgas novadiem.

Grasbergu ģimene balvā saņēma goda plāksni, kas apliecina “Skaistākās lauku saimniecības 2017” statusu un apmaksātu braucienu divām personām uz Berlīnes Zaļo nedēļu – pasaules lielāko starptautisko pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstādi 2018.gada 19.–28. janvārī.

Uzņēmuma “Food Union” speciālo balvu “Ilgtspējīgākā saimniecība 2017” par sīkstumu un darba mīlestības nodošanu jaunajai paaudzei piešķīra Lipartu ģimenei no Laipniekiem Rucavas novadā.

Savukārt žurnāla “Ievas Māja” speciālbalvu “Straumēnu gara mantinieki 2017” saņēma Marģera un Silvas Funkas saimniecība “Kaņepvērpji” Kuldīgas novadā.

Konkursa finālā iekļuva arī Aivara un Ilonas Radziņu saimniecība “Upmaļi” Vecpiebalgas novadā, Ķoņu dzirnavas, kurās saimnieko Ilgonis un Mirdza Čākuri, Naukšēnu novadā, Ivara un Līvijas Ādamsonu saimniecība “Rožkalni’ Smiltenes novadā, Andra un Sandras Lipartu saimniecība “Žvaģini” Rucavas novadā, Jāņa Rancāna saimniecība “Madaras” Skrīveru novadā, Mālnieku ģimenes aprūpētā “Blūdžu” saimniecība Jelgavas novadā un Raimonda un Līgas Brodužu saimniecība “Mežauļi” Ķekavas novadā.

Konkursu jau septīto gadu organizē vadošais piena pārstrādes uzņēmums Latvijā “Food Union” un žurnāls “IEVAS Māja”.

Konkursā varēja piedalīties ikviens Latvijas zemnieku saimniecības īpašnieks, pārvaldnieks vai cita pilnvarota persona, kura veic lauksaimniecisko darbību un kura ir izveidojusi skaistu un sakoptu lauku sētu. Konkursā tika vērtēts gan saimniecības tēls, sākot no ceļa rādītāja un izpļauta grāvja līdz pagalmā lepni paceltam karogam, gan tas, kā saimniekošana sadzīvo ar koptu dārzu.

LA.lv