Laukos
Dārzeņi un augļi

FOTO. Latvijas smagākais ķirbis izaudzēts Kuldīgas novadā 0


Konkursa finālisti.
Konkursa finālisti.
Publicitātes foto

Šodien, 26.oktobrī, “Latvijas lielākā ķirbja čempionātā” Rīgas Zooloģiskajā dārzā tika uzstādīts jauns rekords, ķirbim no Kuldīgas novada sasniedzot 574 kg, kas ir par 170 kg vairāk, salīdzinot ar 2016.gadā uzstādīto rekordu, informē čempionāta ŗīkotāji, “Maxima Latvija” pārstāvji.

Čempionāta arī otro vietu ieņem Neimaņu ģimenes audzētais ķirbis, sasniedzot 425 kg, savukārt trešo vietu – Innas Kozlovskas 377 kg ķirbis. Tiem seko Badovsku ģimenes dižoga no Skrundas un vēl viens Neimaņu ģimenes ķirbis, kas svēra attiecīgi 295,5 kg un 266,5 kg.

Galerijas nosaukums

Foto: LETA/Zanda Seņkova

Šogad Latvijas lielākā ķirbja čempionātam kopumā tika pieteikti 30 ķirbji no deviņiem Latvijas novadiem – Salaspils, Ādažiem, Garkalnes Kuldīgas, Skrundas, Nīcas, Talsu, Jelgavas un Rēzeknes novadiem. Desmit lielākos uz svariem čempionāta finālā lika spēkavīri Agris Kazeļņiks un Māris Krievelis, atbalstu saņemot no pasākuma vadītāja Kaspara Zlidņa.

Raženākā ķirbja īpašnieks balvā saņēma dāvanu karti pirkumiem “Maxima Latvija” veikalos visā Latvijā 350 eiro vērtībā, bet otrās un trešās vietas ieguvēji – attiecīgi dāvanu kartes 220 un 150 eiro vērtībā. Tāpat tika iepriecināti arī pārējie finālā iekļuvušo ķirbju īpašnieki, kuriem katram tika piešķirta dāvanu karte 70 eiro vērtībā.

Pasākuma laikā tika sveikti arī skaistāko Jaņa Rozentāla mākslas vidusskolas audzēkņu mākslas darbi, kas bija izveidoti uz ķirbjiem un nodoti visu klātesošo vērtēšanai. Dalībnieku favorīts bija Annas Gūtmanes darbs.

“Šogad vasara mūs ir īpaši lutinājusi ar siltumu, no vienas puses sniedzot ļoti labus apstākļus lielu un sulīgu dārzeņu audzēšanai, no otras puses prasot lielas pūles dārzeņu laistīšanai. Uz to norādīja arī sadarbības partneri, kas ikdienu mums piegādā svaigus un veselīgus produktus no Latvijas laukiem. Latvijā ir iespējams izaudzēt tādas dižogas, kas neietilptu nevienos iepirkuma ratos, tādēļ ar šiem lielajiem dižķirbjiem iepriecinājām zooloģiskā dārza iemītniekus, kā pirmos uzcienājot Japānas makakus,” atzina “Maxima Latvija” Komunikācijas vadītājs Jānis Beseris.

LA.lv
LE
LETA/LA.lv
Laukos
Jelgavā par septiņiem miljoniem eiro plāno būvēt veģetārās pārtikas ražotni
1 diena
LA
Laukos.lv
Laukos
Vai apdraudēta bezmaksas piena un augļu izdale skolās? Briselē spriedīs par programmas finansējumu
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Amerikāņi atjauno ‘Massey Ferguson’ traktorus
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
1938. gada 18. novembrī. Grandiozas valsts 20. gadskārtas svinības
30 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Diena būs vējaina, daudzviet uzpilinās lietus
8 minūtes
LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO: Latvijā pazīstami cilvēki pauž sirsnīgus vēlējumus savai valstij
9 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
FOTO: Latvijas simtgades stāsts izskan fantastiskā deju lielizrādē “Abas Malas”
15 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
“Dinamo” neiemet “bullīšus” un zaudē Gagarina kausa īpašniecei “Ak Bars”
13 stundas