Laukos
Politika

Pārtikas ražotājus aicina iesaistīties jaunizveidotajā Pārtikas komitejā0

Foto LETA

Lai veidotu aktīvāku dialogu ar pārtikas ražotājiem saistībā ar nozares regulējumu izstrādi Latvijas un Eiropas Savienības līmenī, (LTRK) Padome ceturtdien, 11.oktobrī, atbalstīja Pārtikas komitejas izveidošanu, informē LTRK Eksporta padomes vadītājs Enno Ence.

Biedrība aicina pārtikas ražotājus aktīvi iesaistīties un kļūt par komitejas locekļiem, lai kopā veidotu LTRK nostāju un viedokļus dažādos jautājumos.

Pārtikas komiteja darbosies LTRK Eksporta padomes ietvaros, apvienojot lielākos pārtikas ražotājus Latvijā.

“Pašreiz izveidojusies situācija, ka daudzi Eiropā pieņemti lēmumi tiek realizēti Latvijā, nediskutējot par to ietekmi uz ražotājiem, tādēļ plānojam sadarboties ar organizāciju “FoodDrink Europa”, lai kopā aizstāvētu mūsu valsts intereses,” norādīja Ence.

LTRK uzdevums ir apkopot biedru sniegto informāciju un vajadzības, iesaistoties politikas plānošanas dokumentu un tiesību aktu izstrādē.

Tāpat biedrība organizē biedru tikšanās ar politiķiem un ierēdņiem, realizējot nozaru aizstāvību. Pašreiz izveidotas astoņas kompetenču padomes, pārstājot dažādas jomas, tostarp rūpniecību, tirdzniecību, pakalpojumus, utt., kā arī piecas reģionālās padomes.

“Mums ir būtiski, lai lēmumu pieņemšanas process būtu caurspīdīgs, saprotams un pamatots, tādēļ LTRK nolemts veidot Pārtikas komiteju, aicinot pievienoties pēc iespējas lielāku nozares pārstāvību biedrībā,” akcentēja Ence.

Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies vairāk nekā 2400 individuāli biedri un vairāk nekā 60 uzņēmēju biedrības. LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2016.gadā pārsniedza 13,6 miljardus eiro.

LA.lv