Laukos
Lauku sēta

“Latvijas valsts meži” aicina ģimenes pavadīt dienu dabā bez ekrānierīcēm 0

Tērvetes dabas parks.

AS “Latvijas valsts meži” un “Centrs Dardedze” vienojušies kopīgā kampaņā “Ārā no ekrāniem, kopā pa īstam”, lai aicinātu ģimenes sestdienu, 20. maiju, pavadīt dabā bez ekrānierīcēm.

Kā vēsta pavasarī veiktās aptaujas rezultāti, jau 73,1% bērnu vecumā līdz trīs gadiem skatās un lieto ekrānierīces, visbiežāk pie tām pavadot no vienas līdz trim stundām. Ekrānierīču lietošanas ilgums aug līdz ar bērnu vecumu, un pusaudžu vecumā jau 18,6% savā brīvajā laikā izmanto ekrānierīces vairāk nekā piecas stundas dienā.

“Ar ekrāniem vecāki mēdz ātri atrisināt tūlītējas vajadzības – iegūt brīvu laiku vai nomierināt bērnu, kaut ko no bērna panākt. Taču rezultātā ar laiku rodas lielākas problēmas – vecākiem kļūst arvien grūtāk kontrolēt bērna lietoto ekrānierīču saturu un radīto ietekmi, kā arī konsekventi ievērot konkrētus noteikumus. Tas attiecas uz jebkura vecuma bērnu – ja ekrānierīces ir kļuvušas par bērna galveno interešu objektu, viņš zaudē ne vien iespēju apgūt un trenēt emociju un uzvedības pašregulācijas prasmes, bet arī ļoti nozīmīgu saskarsmi ar saviem tuvākajiem,” stāsta “Centrs Dardedze” psiholoģe Daina Dziļuma.

Izaicinājums “Vesela diena” rosina ģimenes izvērtēt savus ekrānierīču lietošanas ieradumus un vairāk laika pavadīt kopā, atpūšoties dabā – doties uz mežu, pastaigā gar jūru vai citur.

Latvijā pieejamas vairāk nekā 400 AS “Latvijas valsts meži” izveidotas atpūtas vietas, kā arī 59 apskates objekti, 41 dabas taka 70 km garumā, tajā skaitā 8 laipas purvā, un 8 skatu torņi, kas bez maksas pieejami ikvienam apmeklētājam. Iepazīties ar atpūtas objektiem iespējams vietnē www.mammadaba.lv.

LA.lv
LE
LETA
Laukos
“Rīgas dzirnavniekam” pērn neliels apgrozījuma kritums
1 diena
LE
LETA
Laukos
Mājražotāju kooperatīviem plāno atļaut pretendēt uz ES un valsts atbalstu
1 diena
LE
LETA
Laukos
Rīgā novembra beigās notiks kaņepju nozares konference
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Dāvana Latvijai – 1000 kilometri. Māris Baltais sāka skriet, aizejot pensijā 1
7 stundas
"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
Imants Lancmanis: Guvis piepildījumu karjerā un ģimenē, cilvēks var sākt domāt par valsti 2
9 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Latvijas vēsture pirms valsts dibināšanas 18 jautājumi un atbildes
1 diena
LE
LETA
Latvijā
Politiķi faktiski vienojušies par Saeimas komisiju vadību
4 stundas
AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Ģimenē klusēšana nav zelts! Atziņas no pāriem, kas gredzenus mijuši 18. novembrī
8 stundas