Laukos
Mežsaimniecība

“Latvijas valsts meži” gandrīz izpildījuši meža stādīšanas sezonas plānu0

Foto: LVM

AS “Latvijas valsts mežu” (LVM) apsaimniekotajās platībās pavasara stādīšanas sezonā ir iestādīti 8631 hektāri meža, kas ir 98% no šā gada kopējā paredzētā stādāmā apmēra, aģentūra LETA uzzināja LVM.

Saskaņā ar kompānijas sniegto informāciju, tuvojoties rudenim, plānots apstādīt atlikušos 2%.

LVM atgādina, ka mainīgo laika apstākļu dēļ pavasarī LVM apsaimniekotajos mežos stādīšanas sezona sākās tikai aprīļa trešajā nedēļā, kas ir par divām nedēļām vēlāk nekā pērn. Ilgstošā sausuma dēļ pastāvēja risks, ka daļa iestādīto kociņu varētu neizdzīvot, tāpēc pirms darbu uzsākšanas LVM darbinieki izvērtēja katru apstādīšanai paredzēto platību. Stādīšanas darbu laikā tika izmantoti arī retāk sastopami paņēmieni, piemēram, operatīva augsnes sagatavošana un tūlītēja stādīšana, lai panāktu optimālu augsnes temperatūru un mitruma līmeni. Taču, normalizējoties laikapstākļiem, bažas par stādīšanas sekmēm mazinājās, jo, pateicoties lietum, izcirtumos veidosies veselīgas, ražīgas un vitālas mežaudzes.

LVM saimniecisko darbību veic, kopjot un atjaunojot mežus, rūpējoties par dabas aizsardzību, sabiedrības rekreācijas iespējām un koksnes pieaugumu, kā arī ik gadu investējot līdzekļus meža zemju platību palielināšanā un meža infrastruktūras attīstībā – meliorācijas sistēmu atjaunošanā un meža autoceļu būvē. Ik gadu LVM apsaimniekotajos mežos koksnes daudzums pieaug par 12 miljoniem kubikmetru

LA.lv